شهرداری پاریس به سبب انتصاب بیش از اندازه مدیران زن جریمه شد

شهرداری پاریس به سبب انتصاب بیش از اندازه مدیران زن جریمه شد ال مور: شهرداری پاریس به سبب استخدام بیش از اندازه زنان در پست های بالای مدیریتی در سال 2018 میلادی، 90 هزار یورو جریمه شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، "ان ایدالگو"، شهردار پاریس در نشست شورای شهر پاریس با بیان این موضوع، این تصمیم مقابل شهرداری را پوچ، ناعادلانه و غیرمسئولانه خواند.
ایدالگو اظهار داشت: همه ما باید موضوع انتصاب زنان را با جدیت و قاطعیت به پیش ببریم برای اینکه شکاف جنسیتی در پست های مدیریتی در تمام فرانسه همچنان زیاد است.
برمبنای قانونی موسوم به «سوواده» در فرانسه که در سال ۲۰۱۳ تصویب گردید، ترکیب جنسیتی مدیران عالی رتبه در سازمان های دولتی نباید از نسبت ۴۰ به ۶۰ برای زنان و مردان فراتر رود. شهرداری پاریس به این علت جریمه شده است که در سال ۲۰۱۸ ترکیب مدیران عالی رتبه زن به مرد در این سازمان، ۱۱ به ۵ بود و بدین سان نسبت زنان در این پست ها از ۶۰ درصد فراتر رفته و به ۶۹ درصد رسیده بود.
قانون نسبت جنسیتی مدیران در سال ۲۰۱۹ کنسل شد اما جریمه شهرداری چون مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده که قانون هنوز وجود داشته، باید پرداخت گردد.
به گزارش یورونیوز، "املی دومون شالن"، وزیر خدمات دولتی فرانسه نیز با یادآوری لغو ماده مورد نظر قانون سوواده در سال ۲۰۱۹ حمایت خود از ان ایدالگو را در توییتر اعلام نمود و نوشت که پول جریمه پرداخت شده صرف کارهای ملموس برای افزایش نقش زنان در پست های دولتی خواهد شد.
منبع:

1399/09/26
13:38:57
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: خدمات , زنان , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس