سخنگوی شورای شهر تهران:

پیاده راه ها نباید بصورت نامحدود در اختیار كارگاه های ساختمانی قرار بگیرد

پیاده راه ها نباید بصورت نامحدود در اختیار كارگاه های ساختمانی قرار بگیرد سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تصرف نامحدود پیاده رو توسط سازندگان حقوق شهروندی را ضایع میکند اضافه کرد: نباید پیاده راه ها بصورت نامحدود در اختیار کارگاه های ساختمانی قرار بگیرد


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا در جریان دویست و هشتادو سومین جلسه شورای شهر تهران و بررسی لایحه حصار ساختمانی در موافقت با پیشنهاد الزام شهرداری تهران به رفع سد معبر ساختمانی بدون مجوز و ایمن سازی حصار کارگاهی اظهار داشت: در آخر مدت معین شده در مجوزهای صادره ساخت و ساز، مالک موظف به جمع آوری حصار حفاظتی موقت کارگاهی و مصالح ساختمانی دپو شده و ماشین آلات کارگاهی و رفع سد معبر از پیاده رو با رعایت کلیه الزامات ایمنی است.
وی ادامه داد: همین طور چنانچه در موعد مقرر اقدام لازم به عمل نیاید شهرداری تهران مکلف است راساً نسبت به جمع آوری حصار حفاظتی موقت کارگاهی و رفع سد معبر از پیاده رو با رعایت کلیه الزامات ایمنی اقدام نماید و هزینه آنرا از مالک برابر قانون ستاندن کنند همین طور در صورتیکه مالک در موعد مقرر حصار و کارگاهی را جمع نکرد باید به ازای هر ماه تاخیر در جمع آوری حصار رقمی پرداخت کند که به لحاظ میزان کاملا جنبه بازدارندگی داشته باشد.
وی افزود: اگر جنبه بازدارنده را در نظر نگیریم مصوبه از حیز انتفاع خارج می شود. اگر ما قاعده ای را وضع نماییم که در ظرف مدت زمانی معین، برای ساخت و ساز از پیاده رو استفاده کنند و اگر ساختمان در زمان معین به پایان نرسید، اینکه فقط بگوییم باید، حصار جمع آوری شود، یک نوع تبادل مالی غیر رسمی برای چشم پوشی از تخلف صورت می گیرد، کمکی به آزادسازی پیاده رو صورت نمی گیرد.
سخنگوی شورای شهر تهران اشاره کرد: وقتی سازنده متعهد شد در یک مدت زمانی معین از لحاظ فنی ساختمان را به انتها برساند و اگر در این زمان مقرر همچنان شهر را به کارگاه ساختمانی تبدیل کرد باید ارقام بازدارنده تعیین شود که از طرف مالک پرداخت گردد.
وی با اعلان اینکه نمی توان پیاده رو را تا زمان نامشخصی در اختیار کارگاه ساخت و ساز قرار داد، اضافه کرد: این مساله در جهت احقاق حقوق شهروندان و حقوق عمومی است. بطور قطع اگر چنین پیش بینی انجام نشود از طرف تبادل مالی غیر رسمی فسادزا ایجاد می شود و از دیگر سو حقوق شهروندانی که می خواهند از پیاده رو استفاده کنند، تضییع می شود.1400/01/16
00:02:47
0.0 / 5
351
تگهای خبر: ایمنی , ساخت , شهرداری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس