تصویب كلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در كمیسیون امور داخلی كشور

تصویب كلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در كمیسیون امور داخلی كشور به گزارش ال مور سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از آغاز بررسی طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


علی حدادی در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در ادامه جلسه هم چهار ماده از این طرح مورد بررسی و تصویب کمیسیون قرار گرفت.
بر طبق این طرح بخشی از خدمات شهری و دستگاههای اجرای به مدیریت شهری و روستایی واگذار می شود تا شاهد توسعه پایدار، ارتقاء کیفیت زندگی و گسترش عدالت و تأمین حقوق شهروندی باشیم.
سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه خاطرنشان کرد: از طرفی به منظور تمرکززدایی، مشارکت مردم در امور عمومی، واگذاری تصدی های دولتی به نهادهای محلی و هماهنگی مأموریت ها و وظایف در محدوده حریم شهر و روستا به شهرداری ها و دهیاری ها پیشبینی شده است. این طرح در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان، آموزش، عمران، محیط زیست، اقتصاد به استثنای امور امنیتی، دفاعی و قضایی ورود کرده است که توسط شهرداری و دهیاری ها در حریم و محدودشان دنبال خواهد شد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: بررسی این طرح در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها ادامه داشته و جزئیات آن در جلسات آتی کمیسیون به بحث گذاشته می شود.
منبع:

1400/01/22
21:07:26
0.0 / 5
483
تگهای خبر: آموزش , توسعه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس