حسن رسولی:

شهر را طوری اداره كردیم كه آبروی كشور حفظ شود

شهر را طوری اداره كردیم كه آبروی كشور حفظ شود به گزارش ال مور خزانه دار شورای شهر تهران وضعیت آغاز دوره مدیریت شهری پنجم و مهم ترین چالش های این دوره را تشریح کردو اظهار داشت: شهر را طوری اداره کردیم که آبروی کشور حفظ شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حسن رسولی در همایش انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر ششم که پنجشنبه شب با حضور علیرضا محجوب، محسن هاشمی و برخی از اعضای فعلی و کاندیداهای انتخابات شورای شهر تهران در باشگاه ورزشی دارایی در تهرانپارس برگزار شد، اظهار داشت: ما منتخبین و موکلین مردم تهران موظف هستیم در ماه های پایانی کارنامه مان را عرضه نماییم که بسیاری ازهمکاران این کار را انجام دادند وبنده هم به آن خواهم پرداخت. اما قصد دارم به شرایطی اشاره کنم که شورای پنجم در خیابان بهشت مستقر شد و بعد به چالش ها و مشکلات این دوره بپردازم.
وی افزود: یکی از مهم ترین تفاوت های دوره پنجم شورای شهر بادوره های قبل این است که پس از ۱۴ سال که شورای شهر با اکثریت مطلق یا با اکثریت تعیین کننده در اختیار اصولگرایان بود. مردم بسیج شدند و گاها تا چهار و پنج ساعت هم در صف ایستادند تا نسبت به روند ۱۴ ساله قبلی تغییر ایجاد کنند و موفق هم شدند. عامل تعیین کننده دیگر، دوره دوم جناب آقای روحانی بود. در شرایطی که در سال ۹۲ همه بسیج شدیم تا کشور از چنبره جنگ نجات پیدا کند. برخی اتفاقاتی رخ داد که امروز شاهد آن هستیم و بخش اعظمی از سرمایه اصلاحات لطمه دید.
رسولی، عامل بعدی تشدید تحریم های آمریکا را بخصوص همزمان با راهیابی ترامپ به کاخ سفید دانست و اظهار داشت: این مورد فشار مضاعفی را بر کشور ما وارد کرد. به صورتی که از نظر من ما در این دوره چهار ساله شرایطی سخت تر از دوره مهندس موسوی و دولت دفاع مقدس داشتیم.
این عضو شورای شهر تهران عامل بعدی را انتشار کرونا دانست و اظهار داشت: انتشار کرونا جهان را تحت تأثیر قرار داد. خیلی از حوزه های کسب و کار را تعطیل یا وارد رکود جدی کرد و فقط در پایتخت با ۶۳ درصد کاهش در تعداد صدور پروانه های ساختمانی شهری مواجه بودیم. خیلی از واحدها و سازمان های درآمدزای شهرداری تحت تاثر کرونا و تحریم فعالیت نموده و عملا بدون درآمدزایی با همان هزینه ها فعالیت کردند. به صورتی که میتوان گفت به قیمت ثابت سال ۹۵ میزان دریافتی های شهرداری تهران در مقایسه با ۱۴ سال قبل به میزان ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
رسولی اضافه کرد: ما اصلاح طلبان در شورای شهر با اتخاذ سیاست های ریاضتی و صرفه جویی بگونه ای عمل کردیم که آبروی تهران بعنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران به خطر نیفتد. ما با ۴۲ درصد صرفه جویی تلاش کردیم و به بدهی های شهر اضافه را نکنیم بلکه دو هزار میلیارد را هم پرداخت کردیم ودر این میان هیچ یک از مسوئلان و دستگاههای کشور به ما کمک نکرد.
وی به ماجرای انتخاب نجفی برای شهرداری تهران پرداخت و اظهار داشت: افراد مختلفی برای شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفتند. آقایان نجفی، بی طرف، آخوندی، جهانگیری و... و درنهایت ما فردی را انتخاب کردیم که سابقه وزارت، معاونت رئیس جمهوری و شش سال حضور در شورای شهر را در کارنامه داشت، به نظرم ما انتخاب صحیحی کردیم. اما آقای نجفی وارد دامی شد و دیگران هم ایشان را هل دادند و آن اتفاقات رخ داد.
عضو شورای شهر تهران افزود: شهردار دوم ما با عدم وفای به عهد مجلس دهم که با سرمایه اصلاحات روی کار آمده بود، وارد مسیر دیگری شد و از ما گرفت. در عین حال ما ۲۱ عضو شورای شهر طبق قولی که به مردم داده بودیم با هم ماندیم و حتی آقای هاشمی هم برحسب این قول و قرار همچنان با ما ماندند و شهردار نشدند.
وی در بخش دیگری ازسخنان خود اظهار داشت: ما بعد از ۱۴ سال وضعیتی را تحویل گرفتیم که سه انتخابات ریاست جمهوری با پول مردم هزینه شده بود. آقای احمدی نژاد با پول پاشی در هیات های مذهبی از جیب مردم از بهشت به پاستور رفت. آقای قالیباف دو دوره تمرین کردند و انتخاب نشدند. ما قول دادیم که در شهرداری نظم و انضباط را برقرار خواهیم کرد و اجازه ندادیم از حق الناس بهره برداری تبلیغاتی شود. به طوریکه در انتخابات اسفند ۹۸ و در انتخابات ریاست جمهوری دیگر اسمی ازشهرداری تهران و اموال مردم در انتخابات مطرح نشد.
رسولی با اشاره به اینکه شورای شهر اصلاح طلب اعتبارات حوزه حمل و نقل و ترافیک و آلودگی هوا را ۵۰۰ درصد بیشتر از دوره قبل افزایش داد، اظهار داشت: در مقایسه با ۱۲ سال قبل که هر سال ۶ ایستگاه مترو افتتاح شده بود، ما در این دوره سالانه ۸ ایستگاه مترو را به بهره برداری رساندیم که رکورد بالایی است.
خزانه دار شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: با عنایت به ریل گذاری که صورت گرفت می توانیم مدعی باشیم که نسبت به اول شهریور ۹۶ که شورا را تحویل گرفتیم، شهر فضای خوبی دارد.
وی در مورد فهرست نهایی اصلاح طلبان هم اظهار داشت: ۱۲ نفر عضو فعلی شورا در انتخابات ثبت نام کردند که شش نفرشان را رد کردند. ان شاالله ۱۵ نفر دیگر هم به این افراد اضافه خواهند شد و ما تلاش می نماییم خیلی زود فهرست را عرضه نماییم و ان شاالله در دوره ششم هم پارلمان شهری برخاسته از جریان اصلاحات باشد.
منبع:

1400/03/21
11:32:29
0.0 / 5
595
تگهای خبر: تبلیغات , ثبت نام , جشن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس