امینی در جمع خبرنگاران:

طبق قانون ۱۳مرداد آخر دوره شوراست

طبق قانون ۱۳مرداد آخر دوره شوراست به گزارش ال مور نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه تعداد آرای باطله در انتخابات شوراها نشان دهنده ی شکاف بین مردم و متصدیان امور است و باید این شکاف کم شود، اظهار داشت: مدیریت شهری در دوره پنجم باتوجه به مشکلات اقتصادی و مشکلاتی نظیر شیوع ویروس کرونا و تحریم ها عملکرد ممتازی داشته است و ما توانستیم در این دوره ریل گذاری های خوبی انجام دهیم که در دوره های بعد منجر به استیفای حقوق شهروندان خواهد شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید ابراهیم امینی در آخر سیصد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباب تاریخ آغاز به کار شورای ششم اظهار داشت: شورای پنجم از اول شهریور سال ۹۶ آغاز به کار کرد ولی قانون اصلاحیه شوراها و انتخاب شهرداران که تصویب گردید پیش بینی کرده تا از ۱۴ مرداد هر دوره آغاز به کار کند پس طبق این قانون ۱۳ مرداد ماه آخر دوره پنجم است.
وی درباب انتخابات شوراها اظهار داشت: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک گفتم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.
امینی در ادامه اضافه کرد: اما دل نگرانی که مطرح بود بحث آرای باطله است که در بعضی کلان شهرها اول بود و در تهران آرای باطله بیشتر از رای چندین نفر فهرست منتخب بود در صورتیکه در دوره پنجم نفر اول فهرست نزدیک به دو میلیون رای آورد و اختلاف آرای بین نفر اول این دوره با دوره ششم بیان کننده شکاف بین مردم و متصدیان است.
امینی اضافه کرد: من اعتقادم این است تلاش نماییم که این شکاف بین مردم و متصدیان امور کمتر شود، مردم اگر دل نگرانی دارند این دلنگرانی برطرف شود تا در دوره های آینده شاهد حضور پر شورتر مردم باشیم تا به هیچ بهانه ای با صندوق رای قهر نکنند.
امینی در ادامه و در پاسخ به این پرسش که شورای پنجم را به چه صورت تحویل منتخبان ششم خواهند داد، گفت: من فکر می کنم ریل گذاری های بسیار خوبی انجام شده با وجود مشکلاتی که از نظر منابع مالی با آن مواجه بودیم و این مشکلات در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده نظیر کرونا و تحریم و نیز سیاست هایی که شورای پنجم داشت مانند شهر نفروشی و لغو مصوبه برج باغ که به کاهش درآمد شهرداری منتهی می شد، ولی تلاش هایی شد که جلوی شهر فروشی گرفته شود.
نایب رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بحث شفافیت و پیش بینی سامانه هایی به جهت اینکه قرادادها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد، توجه به روح و روان شهر و این که فقط به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و این که تلاش نماییم رفاه محلات تامین باشد همچون ریل گذاری های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می شود.
امینی در ادامه و درباب عملکرد دوره پنجم اظهار داشت: من فکر می کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش، کار کردند و نمره بسیار بالایی هم می گیرند و من به شخصه حداقل نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم چونکه ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.
منبع:

1400/04/01
21:06:24
0.0 / 5
335
تگهای خبر: آینده , باغ , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس