شورای شهر ششم امنیت تهران را مورد توجه قرار دهد

شورای شهر ششم امنیت تهران را مورد توجه قرار دهد ال مور: فرماندار تهران بر لزوم کمک شورای شهر تهران برای حل و فصل موضوع لطمه های اجتماعی تاکید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی در مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک به اعضای جدید و تقدیر از کارهای اعضای شورای دوره پنجم و حناچی، اظهار داشت: جلسه امروز به میزبانی استاندار تهران تشکیل شده و در آن شاهد حضور رییس مجمع نمایندگان تهران، فرمانده سپاه حضرت رسول، معاون عمرانی وزیر کشور، معاون عمرانی استانداری تهران و فرمانداران شهرستان های ری و شمیرانات هستیم.
فرماندار تهران در ادامه این جلسه ضمن دعوت از چمران، نرجس سلیمانی و جعفر شربیانی برای حضور در جایگاه بعنوان هیات رئیسه سنی اظهار داشت: انتخابات تهران حساسیت های فراوانی دارد که اگر همکاری و همراهی دستگاه های مختلف در آن نباشد روند انتخابات با مشکلاتی روبرو می شود که خوشبختانه در این دوره همانند دوره های گذشته کار بصورت روان انجام شد و شاهد انتخاباتی قابل تقدیر بودیم.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۶، ۴۰۰۴ شعبه وجود داشت که در این دوره ۲۹۰ شعبه در تهران افزایش پیدا کرد و برای نخستین بار کمیته بهداشت، بیش از ۳۰۰۰ بازرسی از شعب و روند انتخابات انجام داد. در این دوره توزیع ۲۴ میلیون برگه تعرفه در چهار انتخابات بصورت همزمان در تهران انجام شد که کار بسیار سختی بود.
فرهادی در رابطه با شورای دوره پنجم نیز اظهار داشت: همراهی و همکاری فراوانی میان شورا و فرمانداری تهران وجود داشت. ۳۱۹ جلسه بصورت عادی و فوق العاده انجام شد که ۸۳۶ مصوبه به همراه داشت. ۷۷ مصوبه مورد اعتراض هیات تصویب قرار گرفت و ۱۶ مصوبه به هیات حل اختلاف وزارت کشور ارسال شد که از این میان ۱۴ مصوبه با نظر هیات تطبیق مورد تایید قرار گرفت و دو مصوبه نیز با نظر شورای شهر تهران مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود: شورای شهر ششم باید بحث امنیت تهران را مورد توجه قرار دهد. چند سال است که به دنبال ایجاد ۴۰ کلانتری هستیم اما محقق نشد. ما در تهران ۱۲۰ کلانتری کم داریم و هم اکنون باید راه اندازی ۴۰ کلانتری در برنامه قرار بگیرد.
وی اشاره کرد: بحث دیگر موضوع لطمه های شهر تهران است که شورا باید در زمینه اجتماعی کمک نماید. در بحث تکدی گری و معتادان باید تلاش لازم را انجام دهد. ما جزو ۲۵ کلانشهر دنیا هستیم ولی در زمینه مشارکت مردم در بحث های سیاسی و اجتماعی رتبه بسیار پایینی داریم پس باید به روی این مساله توجه لازم را داشته باشیم و شورا نیز باید کمک لازم را انجام دهد.
منبع:

1400/05/14
11:14:25
0.0 / 5
150
تگهای خبر: دستگاه , وزارت كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس