مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران عنوان كرد

تلاش مدیریت شهری برای پرکردن انبار مترو

تلاش مدیریت شهری برای پرکردن انبار مترو به گزارش ال مور مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از کوشش برای خرید قطعات قطارهای مترو اطلاع داد و اظهار داشت: مترو این روزها نیازمند تأمین مالی برای حل مشکلات است پس حل مشکل مترو با بانک شهر در دستور کار قرار می گیرد.


مهدی شایسته اصل در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت انبار خالی قطعات مترو با اعلان اینکه متاسفانه ثبت سفارش برای خرید قطعات جدید در گذشته انجام نشده است، اظهار داشت: یکی از بدیهیات انبارگردانی این است که چون فرایند سفارش، خرید و دریافت قطعات طولانی است، ثبت سفارش را از ماه های قبلتر انجام می دهند اما در مترو این اتفاق رخ نداد و شاهدیم یکسری قطعات اصلی محدود و برخی ناموجود شدند.
وی با اعلان اینکه اگر قطعات تأمین نشود مجبوریم واگن های معیوب را از خط خارج نماییم، افزود: خروج هر واگن امکان دارد، سرفاصله حرکت قطارها را افزایش دهد و بطور قطع تاخیر در تردد قطارها موجبات نارضایتی مردم را فراهم می آورد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران ضمن اشاره به بازدیدهای سرزده اخیرش به قسمت های مختلف شرکت بهره برداری مترو و صحبت با پیشکسوتان شرکت بهره برداری، اظهار داشت: برای تأمین مالی خرید قطعات تلاش زیادی می نماییم و با عنایت به تاکیدات رئیس جمهور در جلسه اخیر مدیران شهری با وی و همینطور حمایت شورای شهر به دنبال تأمین مالی و فاینانس هستیم؛ اما هنوز نهایی نشده است.
شایسته اصل با اشاره به اینکه برپایه آمار سهم مترو در استفاده مسافران از ناوگان حمل و نقل عمومی بیشتر از ۶۰ درصد تعیین شده است و این نشان داده است که بخش عمده بار جابه جایی مسافران بر دوش مترو است، اظهار نمود: کمک به مترو برای حل مشکلاتش یک مطالبه است و امیدواریم گره ها برای حل مشکلات مترو یکی بعد از دیگری باز شود.
وی در مورد سرانجام دریافت وام از بانک شهر خاطرنشان کرد: برپایه مصوبه دولت برای پشتیبانی از بنگاه ها در دوران کرونا می بایست ۲۸۰ میلیارد تومان از بانک شهر دریافت می کردیم که این پول به بانک شهر واریز شده و علیرغم اینکه به یکی از شعب تکلیف شده که این پول را بپردازند؛ اما آنها می خواهند این پول را با فواصل زمانی بلندمدت بدهند و از آنجاییکه مترو حساس است و این روزها نیازمند تأمین مالی برای حل مشکلات است پس حل مشکل مترو با بانک شهر در دستور کار قرار می گیرد.
شایسته اصل در پاسخ به این سؤال که اگر همین امروز تأمین مالی مترو صورت گیرد چه مدت زمان لازم است که قطعات وارد انبار شود، اظهار داشت: بعضی از قطعات حداقل پنج ماه زمان لازم است و این ما را نگران می کند اما با همراهی حاکمیت و درگیر نشدن با بخشنامه ها می توانیم با کشورهای تأمین کننده قطعه وارد مذاکره شده و سریع تر قطعات را به انبار بیاوریم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اینکه معتقدیم باید استانداردهای خرید خارجی رعایت شود، خاطرنشان کرد: اما مبحث نبود قطعه در انبارها بگونه ای است که باید هرچه سریع تر نسبت به تأمین قطعات اقدام نماییم تا مبادا مجبور به خروج واگنی از چرخه خدمت رسانی به مردم شویم.
منبع:

1400/09/08
10:46:02
0.0 / 5
257
تگهای خبر: خرید , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس