در گزارش ال مور مطرح شد؛

منتظر شنیدن چوپی باشید

منتظر شنیدن چوپی باشید ال مور: یکی از فعالان و پژوهشگران موسیقی اقوام از پایان تولید یک مجموعه موسیقایی به نام چوپی با نوازندگی مجید پاکدل از هنرمندان پیشکسوت نوازندگی نی جفتی آگاهی داد.علی ثابت نیا پژوهشگر و مدیر گردآوری مجموعه موسیقایی «دمساز» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین کارهای انجام گرفته در این عرصه توضیح داد: بر طبق برنامه ریزی هایی که از قبل انجام گرفته بود، قرار بود پس از انتشار آلبوم «هتن» با هنرمندی محمدرحم دل خواه استاد نوازندگی سرنا منطقه تربت جام در قالب پروژه «دمساز»، آلبوم دیگری با عنوان «چوپی» به هنرمندی مجید پاکدل از استادان پیشکسوت موسیقی منطقه بوشهر که در عرصه نوازندگی نی جفتی تبحر دارد، پیش روی مخاطبان قرار گیرد، اما متاسفانه به سبب شرایط و فضای فعلی که زمان مناسبی برای انتشار آثار موسیقایی نیست عرضه آنرا به تاریخ دیگری موکول کردیم.
این تهیه کننده اشاره کرد: آنچه در این آلبوم صورت گرفته، کوشش برای تولید آثار بسیار شنیدنی و ارزشمندی است که طی سالهای اخیر کمتر تهیه کننده و ناشری به سبب شرایط اقتصادی رغبت می کرد آنها را منتشر کند. آثاری که با اتکا به نواها و آثار قدیمی بزرگان موسیقی نواحی این سرزمین در استودیو بصورت شخصی ضبط شده که دست اندرکاران آلبوم تلاش کردند با چنین اقدامی سهمی در شنیده شدن و فراموش نشدن آثار این چنینی داشته باشند.

وی افزود: آنچه در این آلبوم مقرر است منتشر شود، یکی از آثار منتخب از مجموعه ای مشتمل بر آثار برخی از نوازندگان شناخته شده و بی بدیل موسیقی اقوام ایران در شهرهای مختلف کشور است که تا حالا موفق به تولید و ضبط چهار پروژه شدیم. در این چارچوب مدتی پیش آلبوم «هتن» منتشر گردید و مقرر است در ماه های آتی نیز به تناسب زمان بندی های انجام شده و بهبود شرایط پروژه های دیگر نیز در دسترس علاقه مندان موسیقی نواحی قرار گیرد.
ثابت نیا مدتی پیش هم درباره ی پروژه «دمساز» نوشته بود: «در گذر از دوره جوانی و در آستانه میانسالی، بعد از سال ها تلاش و آزمون و خطا در عرصه نوازندگی و نفس کشیدن در هوای موسیقی، امروز که به آنچه روزگاری غایت آمالم بود دست نیافته ام، در این اندیشه که چگونه همچنان با کاروان هنرمندان و خنیاگران سرزمینم هم قدم بمانم!؟ پس تصمیم گرفتم ترس ها و وسواس های ذهنی ام را کنار بگذارم و از جایگاه مخاطب موسیقی، لذت جنون آمیز خود از شنیدن آواها و نواهای این سرزمین را در قالب تولید و انتشار آلبوم های موسیقی با دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارم. این مهم هرچند اقدامی بدیع نیست اما امیدوار هستم در زمره نمونه هایی قابل اتکا برای موسیقی ایران به شما آید و در کمک به غنای گنجینه شنیداری این سرزمین قدمی بردارد.


منبع:

1401/09/05
20:12:01
0.0 / 5
256
تگهای خبر: تولید , زندگی , لذت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس