زاكانی در جمع معلمان:

برای تحول روحی شهر به کمک آموزش وپروش نیاز داریم

برای تحول روحی شهر به کمک آموزش وپروش نیاز داریم به گزارش ال مور، شهردار تهران اظهار داشت: برای تحول روحی شهر به کمک دستگاه آموزش و پرورش نیاز مبرم داریم و در تعامل با این دستگاه هیچ محدودیتی نمی بینیم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در نشست گرامیداشت روز معلم اظهار داشت: تفکر انقلاب اسلامی اندیشه رقیب در عرصه جهانی برای اندیشه های بدلی مانند لیبرال سرمایه داری بود. تفاوت نگاه انقلاب با اندیشه لیبرال سرمایه داری در تمایز نگاه این دو اندیشه به انسان است. در مکتب امام راحل انسان هم بنده خداست و هم خلیفه وی در زمین.
وی تصریح کرد: جامعه در نگاه غربی جمع جبری افراد است که هدفش تولید ثروت است، اما جامعه در نگاه اسلامی هویتی متمایز از فرد دارد و به سمت تعالی حرکت می کند. فرد هم در اندیشه غربی جز لذت جویی هدفی دیگر ندارد اما در اندیشه اسلام حرکت فرد به سمت الگوی انسان کامل است.
زاکانی اضافه کرد: اقتصاد بن مایه اندیشه غربی است و همه چیز حتی جان انسان ها هم با آن سنجیده می شود، اما در اسلام فرهنگ اصل است. در چنین شرایطی پیشران تغییر در جامعه اسلامی بخش تعلیم و تربیت می شود که ساحت های مختلفی دارد؛ از خانواده گرفته تا ساختار آموزش عالی، رسانه و.... به همین جهت مبحث تعلیم و تربیت در جامعه ما ارزشی والا در اندیشه انقلاب دارد، اما این مساله طی سالهای گذشته مهجور مانده است.

تهران جز پایتخت بودن هویت دیگری ندارد
وی در قسمت دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: تهران جز پایتخت بودن هویت دیگری ندارد و با آن افقی که رهبر معظم انقلاب برای آن در نظر گرفته است فاصله دارد. ما در شهرداری تهران وارث اتفاقات خوب و بد هستیم و تلاشمان بر این بوده عملکرد خوب گذشتگان را ادامه دهیم و از عملکرد بد آنها عبرت بگیریم.

از ۲۳۷ سال قبل تابحال تهران بر مبنای الگوی درستی رشد نکرده

عملکرد بد مسئولین سبب دلخوری مردم شده است
شهردار تهران تصریح کرد: از ۲۳۷ سال قبل تابحال تهران بر مبنای الگوی درستی رشد نکرده است، بنابراین حالا با چالشهای گوناگونی چون ترافیک، بد مسکنی، فاصله طبقاتی و… رنج می بریم. همه این اتفاقات سبب آزردگی مردم شده است به نحوی که در انتخابات های اخیر با کاهش مشارکت سیاسی شهروندان تهرانی مواجه بودیم؛ اما همین مردمی که از ما دلخور اند برای تشییع حاج قاسم آن حماسه میلیونی را در تهران رقم زدند. باطن مردم همراه با نظام است اما عملکرد بد مسئولین سبب دلخوری آنها شده است.

حاضریم پس از بهبودی معتادان شغلشان را هم تأمین کنیم
زاکانی ضمن اشاره به نگاههای مدیریتی خود در مجموعه شهرداری تهران اظهار داشت: نسبت به تمامی مسایل در رابطه با شهر تهران خویش را مسئول می دانیم بعنوان مثال پارسال ۴۶۵۰ معتاد متجاهر در مراکز شهرداری ساماندهی شده اند. آنها یکسال میهمان ما هستند و حتی حاضریم پس از بهبودی معتادان شغلشان را هم تأمین نماییم. در صورتی که برای انجام چنین کارهایی یک ریال بودجه اضافی از جایی نگرفته ایم.

در تأمین مسکن معلمان خویش را مسئول می دانیم
بنا براعلام سایت شهر، شهردار تهران در قسمت پایانی سخنان خود اظهار داشت: برای تحول روحی شهر به کمک دستگاه آموزش و پرورش نیاز مبرم داریم و در تعامل با این دستگاه هیچ محدودیتی نمی بینیم. بارها گفته ام از استاد یا معلمی که مشکل مسکن دارد نمی توان توقع داشت وظایف خود در تعلیم و تربیت دانش آموزان را به درستی انجام دهد. به همین جهت در تأمین مسکن معلمان خویش را مسئول می دانیم و به دنبال تعامل با وزارت آموزش و پرورش و دستگاههای مختلف در این مورد هستیم.
1402/02/13
10:24:55
0.0 / 5
245
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس