معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاكید كرد

فاصله نظام فرهنگی با سبك زندگی جوانان

فاصله نظام فرهنگی با سبك زندگی جوانان ال مور: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، اولویت های اجتماعی و اقتصادی ازدواج جوانان را تشریح نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد رضا رستمی ضمن تبریك فرارسیدن هفته ازدواج در كانال تلگرامی خود نوشت: «لازم می دانم به مواردی كه می تواند به تحكیم خانواده های جوان و شكل گیری ازدواج های پایدار كمك كند را ارائه كنم تا به عنوان اولویت اقدامات اجتماعی و فرهنگی مد نظر قرار گیرد:ـ پایین بودن مهارتهای زندگی و ضرورت اجرای فعالیتهای آموزشی، ترویجی و اجتماعی در ارتقای مهارتهای زندگی جوانان

ـ فلسفه و هدف زندگی مشترك و تشكیل خانواده دچار بحران معنا و مفهوم شده و شكاف پدیدآمده میان جامعه جوان و فرهنگ جاری نیازمند اصلاح و درك مشترك است.

ـ سرمایه اجتماعی اعتماد، مشاركت و امید كه اثرگذاری بالایی در شكل گیری ازدواج جوانان دارند، فروكش كرده و اعتماد به فرد و خانواده جهت انتخاب همسر، یا ضرورت مشاركت برای ساخت یك نهاد اجتماعی پایدار به نام خانواده و همچنین امید به بهبود زندگی در حالت غیر مجردی با مساله جدی مواجه است و نیازمند برنامه ریزی مشاركتی با مردم است.

ـ اشتغال و اقتصاد جوانان تعیین كننده بسیاری از عوامل اثرگذار بر فرد از جمله هویت فردی و اجتماعی، استقلال شخصی، مسوولیت پذیری و ...است كه در شرایط نامناسبی قرار دارد

ـ سبك زندگی و سبك مصرف جوانان با تغییرات جدی مواجه شده است كه نظام فرهنگی و اجتماعی فاصله قابل توجهی از آن دارد و بی توجهی به رفتار اجتماعی جوانان و عدم گفتگو و تفاهم با آنها مانع از سامان یافتن مساله مهم ازدواج و خانواده خواهد بود.

بی تردید موارد دیگری نیز هست كه امیدوارم متخصصان اجتماعی و اقتصادی با ارائه دقیقتر آنها در شكل گیری نگاهی كارشناسی به این مقوله مهم یاری كنند».
 

1396/06/06
01:19:25
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: جوانان , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس