رئیس گروه آمار سازمان بهزیستی:

سالمندان تحت پوشش بهزیستی

سالمندان تحت پوشش بهزیستی به گزارش ال مور رئیس گروه آمار سازمان بهزیستی اظهار داشت در حال حاضر 612 هزار سالمند تحت پوشش بهزیستی می باشند و از این نهاد حمایتی خدمات مربوط به خود را دریافت می نمایند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پریسا طالع در حاشیه بازدید از مركز نگهداری سالمندان هفت باغ مهربانی در جمع خبرنگاران، با اشاره به این كه جامعه امروز ایران به سمت سالمندی حركت می كند، اظهار كرد: اطلاعات 10 میلیون نفر به عنوان دریافت كننده خدمات در سامانه سازمان بهزیستی ثبت شده است كه از این تعداد، 612 هزار نفر سالمند هستند. این در حالی است كه ایران به سمت پیر شدن می رود و همین موضوع توجه بیش از پیش مسئولان به این قشر را می طلبد.
وی با بیان این كه همه سالمندانی كه اطلاعات آن ها در سامانه ثبت شده است در مراكز نگهداری به سر نمی برند، ادامه داد: در مجموع 36 هزار نفر تحت پوشش مراكز نگهداری روزانه بهزیستی هستند و سازمان، گسترش و توسعه این مراكز را در دستور كار خود قرار داده است. جالب آن كه فضای خانه سالمندان در استان زنجان به دلیل گستردگی، نسبت به نمونه های مشابه خود در استان تهران مطلوبیت بیشتری دارد.
طالع همچنین با تاكید بر این كه فقط سازمان بهزیستی متولی امور سالمندان نیست، تصریح كرد: رسیدگی به امور سالمندان فرادستگاهی است و سایر دستگاه ها نیز باید در این زمینه ورود پیدا كنند؛ در واقع شهرداری ها و وزارت بهداشت از جمله دستگاه های موثر در ایجاد محیط دوست دار سالمند محسوب می شوند و وزارت بهداشت باید برای توانمند كردن این افراد در جامعه تلاش كند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، برنامه ریزی برای اوقات فراغت سالمندان، برقراری ارتباطات برنامه ریزی شده میان سالمندان، چینش تمهیدات لازم برای انتقال تجربیات سالمندان به جمعیت فعال جامعه، مراقبت از سالمندان در منزل و جذب كمك های دولتی و غیردولتی، اهداف كلان هفت باغ مهربانی و تمهیدات لازم برای نگهداری و مراقبت از سالمندان در افق 10 ساله به شمار می رود.

 

1396/06/22
20:55:50
5.0 / 5
5579
تگهای خبر: بیمه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس