نبود حمایت باعث دلسردی فعالان تئاتر كودك و نوجوان می گردد

نبود حمایت باعث دلسردی فعالان تئاتر كودك و نوجوان می گردد ال مور: تهران- نویسنده و كارگردان نمایش های كودك و نوجوان می گوید: نبود حمایت اجرا برای عرضه كار به مخاطبان، گروه های فعال این عرصه را دلسرد می كند.


محمود تیموری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه مشكلات بسیاری در راه تولید یك اثر هنری كودك و نوجوان وجود دارد، خاطرنشان كرد: با این وجود كار نمایشی همچنان تولید می گردد اما حمایتی برای اجرای آن بر صحنه وجود ندارد.
وی اظهار تاسف كرد: پیگیری های مداوم اما بی نتیجه برای اجرای كار، سبب دلسردی گروه های نمایش می گردد.
تیموری با اشاره به اینكه نمایش «من و در لجباز» بعد از اجرا در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان، فرصت اجرا در هیچ سالنی را به دست نیاورده است، تصریح كرد: تعداد سالن ها برای اجرا محدود است و در پایتخت تنها تالار هنر با عنوانِ ویژه كودك و نوجوان فعالیت می كند. فرهنگسراها در تهران هم فضای مناسب ندارند و از جانب دیگر هزینه اجاره سالن های مناسب هم سنگین و خارج از توان گروه هاست.
وی با اشاره به سابقه فعالیتش در زمینه تئاتر كودك و نوجوان، تصریح كرد: نمایش ها برای اجرا باید حمایت شوند.
نویسنده و كارگردان نمایش های كودك و نوجوان با اشاره به پیگیری های یك ساله اش برای به صحنه بردن نمایش «من و در لجباز» حتی در شهری جز تهران، اضافه كرد: تا زمانی كه مركز هنرهای نمایشی اراده ای در این زمینه نداشته باشد، هیچ اتفاقی نمی افتد.
كارگردان و نویسنده نمایش «پلنگ دندون طلا» با اشاره به اینكه جشنواره باید ارتباطاتی در سطح كشور داشته باشد تا نمایش ها به اجرا در جشنواره محدود نشود، اظهار داشت: جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان برگزار می گردد تا عملكردی برای مسئولان باشد و این وضعیت پذیرفتنی نیست.
وی با اشاره به اینكه برای تولید یك اثر فاخر باید حدود دو سال زمان صرف شود اما اجرای آن تنها منوط به جشنواره تئاتر كودك و نوجوان است، تصریح كرد: سال قبل گروه های خارجی از دهمین سال اجرای نمایش خود سخن می گفتند و برای ادامه اجراهای بین المللی خود برنامه ریزی می كردند. این بدین معناست كه یك نمایش كودك و نوجوان بعد از ده سال همچنان منبع درآمدی برای گروه به حساب می آید این در حالیست كه در ایران بعد از جشنواره پرونده نمایش برای همیشه بسته می گردد.
وی با اشاره به رضایت گروه های نمایشی تئاتر كودك و نوجوان از برگزاری جشنواره، تصریح كرد: روند موجود باید تغییر كند تا اجراهای كودك و نوجوان مورد توجه قرار گیرند.
فراهنگ ** 7561 ** 9053


1397/04/30
18:42:21
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: تولید , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس