بخشنامه نوروزی مدیریت بحران به استان های سراسر كشور

بخشنامه نوروزی مدیریت بحران به استان های سراسر كشور ال مور: رئیس سازمان مدیریت بحران كشور از ابلاغ بخشنامه آمادگی مدیریت بحران استان های سراسر كشور در روزهای نوروز ۹۸ اطلاع داد.


اسماعیل نجار در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: در جهت ایجاد هماهنگی و انسجام میان دستگاه های مختلف كشور در مورد مراحل چهارگانه مدیریت بحران كشور و ایجاد آمادگی و پاسخگویی دستگاه های اجرایی، امدادی، عملیاتی، خدماتی و … برای حوادث احتمالی در نوروز ۹۸ طرحی به تمام استان های كشور ابلاغ گردید.
وی با اشاره به اینكه این بخشنامه در ۱۱ بند صادر گردیده است، اظهار داشت: تمامی استان های كشور موظف شده اند تا گزارشی از عملكرد روزانه و حوادث هر روز را به صورت مستمر به سازمان مدیریت بحران كشور ارسال نمایند.
نجار با اشاره به اینكه توجه به ایمنی نمایشگاه های نوروزی، اقامتگاه های مسافران و … هم در این ابلاغیه مورد تاكید قرار گرفته است، اظهار داشت: تمامی استان ها موظف شده اند تا بر ایمنی فضاهای عمومی و نمایشگاه ها و فضاهای ثابت و موقت در روزهای نوروز نظارت دقیقی داشته باشند.
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور افزود: همینطور مقرر شد كه با عنایت به عدم آشنایی بعضی از مسافران نوروزی با مخاطرات مقصد خود، تاكید شده تا نقاط حادثه خیز در بستر و حریم رودخانه ها، نقاط گردشگری و پرتردد و … آشكار سازی شده و علائم اخطار دهنده در اطراف آن نصب شود.
نجار با اشاره به خطراتی همچون آتش سوزی جنگل ها و … اظهار داشت: در مورد اتخاذ تدابیر مناسب در تفرجگاه ها و جنگل ها هم تأكیدات لازم انجام و مقرر شده تا ترتیبی اتخاذ شود كه از وقوع چنین حوادثی در تفرجگاه ها و جنگل ها و … جلوگیری و در صورت وقوع در كوتاه ترین زمان مقابله شود.
وی با تاكید بر لزوم اطلاع رسانی به موقع هشدارها در مناطق مختلف اظهار داشت: لازم است كه اخطاریه ها و هشدارهای سازمان هواشناسی هم سریعاً اطلاع رسانی شده و از راه رسانه ها و دیگر ابرازها هشدارهای لازم به شهروندان عرضه شود.
به قول رئیس سازمان مدیریت بحران كشور، دستگاه های مسئول هم موظف شده اند كه با عنایت به وقوع حوادث جوی و بارش نزولات آسمانی در فصل بهار نسبت به لایروبی مسیل ها و رودخانه ها اقدام نمایند.1398/01/01
10:31:23
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: اقامت , خدمات , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس