بهره برداری از ۱۰ ایستگاه خط ۷ مترو تا آخر سال جاری

بهره برداری از ۱۰ ایستگاه خط ۷ مترو تا آخر سال جاری به گزارش ال مور مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تكمیل و بهره برداری دو ایستگاه متروی خط ۷ تا آخر مردادماه جاری اطلاع داد و اظهار داشت: بخش شرقی خط ۷ در مردادماه افتتاح می شود و تا آخر سال جاری ۱۰ ایستگاه به طول ۲۲ كیلومتر وارد مدار مترو خواهد شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی امام از ورود چهار رام قطار جدید به خطوط متروی پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: همزمان با آغاز به كار بخش شرقی خط ۷، چهار رام قطار وارد این خط خواهد شد. رام پنجم اما از نظر تأمین منابع مالی برای نصب قطعات مشكل دارد كه درصورت تهیه این قطعات، این رام هم تا آخر شهریورماه وارد مدار بهره برداری خط ۷ خواهد شد.
وی در مورد نحوه هزینه كرد اوراق مشاركت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی، توضیح داد: این اوراق از ظرفیت بند «د» تبصره ۵ بودجه كل كشور در سال ۹۷ بود كه مترو در ۲۸ اسفندماه سال قبل موفق به دریافت مجوزها شد. در ماه های گذشته از دو بانك عامل (آینده و صنعت و معدن) مسائل اداری مورد پیگیری قرار|گرفت. بانك آینده ۹۱۰ میلیارد تومان و بانك صنعت و معدن ۳۹۰ میلیارد تومان را تقبل كرد.
امام افزود: با حمایت های شهردار تهران، معاون مالی، معاون حمل و نقل و سایر مسئولان، آگهی این اوراق مشاركت منتشر و اوراق به فروش رسید. انتقال این مبلغ به حساب مترو، تشریفات اداری دارد و امیدواریم ظرف یك ماه آینده مبلغ موردنظر به حساب مترو واریز شود. مجوز دریافتی این رقم برای خط ۶ و ۷ است و طبق قانون باید برای تكمیل این دو خط هزینه شود.
مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینكه در خط ۶، ایستگاه امام حسین (ع) درحال تكمیل است و تا آخر شهریور ماه به مرحله بهره برداری خواهد رسید، اظهار داشت: همینطور در آینده بخش شمالی و میانی خط ۶ حدفاصل ایستگاه میدان ولیعصر (عج) تا ایستگاه سولقان مورد بهره برداری قرار می گیرند. البته اگر مبلغ بیشتری به حساب مترو واریز شود تعداد ایستگاه ها هم افزایش پیدا خواهند كرد.
به قول امام؛ باتوجه به اینكه آغاز این برنامه عملیاتی از آغاز سال بوده و هنوز مبلغ اوراق مشاركت به حساب مترو واریز نشده، تا آخر سال این ایستگاه ها تكمیل نخواهند شد.
برنده مناقصه عمومی خط ۷ تا آخر شهریور اعلام می شود
بنابر اعلام شهرنوشت، وی با اشاره به اینكه بخش شرقی خط ۷ در مردادماه افتتاح می شود، اظهار داشت: مقرر است ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج در مردادماه وارد مدار شوند. به صورت كلی، امسال ۱۰ ایستگاه فعالیت خویش را آغاز می كنند؛ از این تعداد، دو ایستگاه در مردادماه سال جاری افتتاح خواهند شد و در مورد ۸ ایستگاه دیگر امیدواریم به صورت متوسط ماهی یك ایستگاه به بهره برداری برسد.
مدیر عامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در انتها در مورد وضعیت كنونی پاركینگ خط ۳ مترو، اظهار داشت: مناقصه عمومی پاركینگ خط ۳ درحال برگزاری است و تا آخر شهریورماه برنده مناقصه اعلام می شود و پس از آن قرارداد به برنده ابلاغ خواهد گردید.
منبع:

1398/05/10
00:30:33
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: آینده , برند , بودجه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس