ابراز امیدواری معاون وزیركشور برای خرید اتوبوس های جدید تا آخر سال

ابراز امیدواری معاون وزیركشور برای خرید اتوبوس های جدید تا آخر سال ال مور: رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ابراز امیدواری كرد كه سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خرید نوسازی و بهسازی اتوبوس ها را تا آخر سال پرداخت كند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد بامداد امروز در مراسم رونمایی از ماشین آلات شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر و دهیاری ها كه به مناسبت دهه فجر انجام شد اظهار داشت: در مراسم امروز از ۵۱۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی، خدماتی و تجهیزاتی كه ساخت شركت ها و كارخانه های داخلی طرف قرارداد سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور هستند رونمایی می شود.

وی با بیان این كه این ماشین آلات ها به شهردار ی های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت و دهیاری ها داده می شود اظهار نمود: از سال ۹۳ تابحال در مجموع بیشتر از ۱۴ هزار دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی، عمرانی و تجهیزات مورد نیاز مدیریت روستایی و شهری از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تامین و به شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت و دهیاری ها واگذار شده است.

جمالی نژاد با بیان این كه این خودرو ها و تجهیزات شامل خودرو های آتش نشانی نیمه سنگین، لباس عملیاتی آتش نشانی، تجهیزات حفاظت فردی آتش نشانی، مینی بوس، كمپرسی سبك و سنگین است اضافه كرد: در سال آینده نیز در بودجه سنواتی خرید تجهیزات دیگر پیش بینی شده است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در مورد پروژه های عمرانی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با تاكید بر این كه خوشبختانه در دهه فجر تعداد زیادی پروژه عمرانی افتتاح می شود اظهار نمود: ۱۶ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در نظر گرفته شده است كه تعداد پروژه های كه كلنگ زده می شود خیلی كم است چونكه تصمیم گرفته شده كه افتتاح پروژه ها اطلاع رسانی شود.

وی با بیان این كه این پروژه های عمرانی فارغ از ۴۰ هزار پروژه ای است كه با بسیج سازندگی داریم اظهار داشت: این پروژه ها از نظر ریالی افزایش یافته و شاهد رشد ۷۶ درصدی پروژه های عمرانی هستیم و ۵۰ هزار میلیارد تومان نیز برآورد مالی این پروژه ها است و افزایش پروژه های عمرانی نشان میدهد كه همه مدیران عزم خودرا جزم كردند تا شاهد جهش و سونامی عمرانی در كشور باشیم.

جمالی نژاد در مورد آخرین وضعیت خرید ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای شهرداری ها كه معاون اول رئیس جمهور قول آنرا داده بود اظهار نمود: متاسفانه ۷۹ درصد ناوگان اتوبوسرانی كشور فرسوده است و قرار بود این اتوبوس ها نوسازی و بهسازی شود كه خوشبختانه جلسات زیادی برگزار كرده و تصمیمات خوبی اتخاذ كردیم كه امیدواریم عملیاتی شود و بر همین مبنا قرار بود ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس نوسازی و ۳۰۰۰ دستگاه خریداری شود و در ردیف بودجه عمومی نیز ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت پیش بینی شد كه امیدواریم سازمان برنامه و بودجه آنرا تخصیص دهد و همین طور برای سال آینده بیشتر از ۸۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت در نظر گرفته شده و انتظار داریم باتوجه به شرایط سخت اقتصادی این اوراق مشاركت كمك كننده باشد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در پاسخ به این پرسش كه آیا این اوراق تخصیص داده شده است اظهار داشت: تابحال تخصیص داده نشده اما معمولا تا آخر سال این بودجه ها تخصیص داده می شود و امیدواریم برای حمل و نقل عمومی كامل تخصیص دهند.

وی در مورد وضعیت متروی پرند نیز با تاكید بر این كه خطوط حمل و نقل ریلی به خوبی توسعه یافته است اشاره كرد: امیدواریم تا ابتدای سال آینده افتتاح شود.

جمالی نژاد در مورد قول بانك مركزی برای خرید اتوبوس نیز اظهار داشت: بانك مركزی تازه قول داده و پیگیر موضوع هستیم.





منبع:

1398/11/12
21:24:12
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: آینده , بهسازی , بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس