نوبخت:

راه های فرعی گیلان زیر برف است

راه های فرعی گیلان زیر برف است به گزارش ال مور ایسنا/گیلان معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه راه های فرعی گیلان زیر برف است، اشاره كرد: با تاكید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.


محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران گیلان در جمع خبرنگاران، ضمن قدردانی عملكرد مثبت هواشناسی درباب پیش بینی خوب و به موقع بارش برف، اظهار نمود: بر طبق اطلاعیه های سازمان هواشناسی كلیه دستگاه های اجرایی به صورت آماده باش بودند.
وی مشكلات استان گیلان به دنبال بارش سنگین برف را به سه حوزه راه، برق و آب تقسیم كرد و تصریح كرد: متاسفانه در حوزه راه با حجم بالایی از تردد خودرو ها در ورودی قزوین – رشت طی روزهای برفی مواجه شدیم. در صورتیكه پیش بینی های هواشناسی از بارش برف سنگین آگاهی داده بود، از مردم انتظار همكاری بیشتری با راهداری و پلیس راه داشتیم تا مشكلات به حداقل برسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به گزارش پلیس راه در خصوص همراه نداشتن تجهیزات زمستانه بیشتر از 70 درصد خودرو های ورودی به گیلان، عنوان كرد: كندی تردد و ترافیك خودرو ها سبب شد ماشین آلات راهداری در برفروبی با مشكل مواه شوند.
نوبخت با اشاره به اینكه هم اكنون راه های اصلی استان ما باز بوده اما بدون مشكل نیست، اظهار داشت: متاسفانه بعضی از خودرو ها همچنان گرفتار حادثه می شوند و راه را بند می آوردند و ترافیك ایجاد می كنند.
وی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی در خصوص گسیل تجهیزات راهداری استان های همجوار به گیلان، اشاره كرد: تا فردا كلیه راه های اصلی استان كاملا برفروبی و تردد سهل تر خواهد شد و سپس بازگشایی راه های فرعی را آغاز خواهیم نماییم.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه راه های فرعی گیلان زیر برف است، اشاره كرد: با تاكید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.
نوبخت از پارگی كابل ها و سیم كشی ها و از مدار خارج شدن 14 پست برق استان آگاهی داد و تصریح كرد: هر پست برق چندین هزار مشترك را تجت پوشش قرار می دهد.
وی با اشاره به اینكه از 250 هزار مشترك بدون برق گیلان هم اكنون 80 هزار نفر در خاموشی به سر می برند، اظهار نمود: تا اختتام وقت فردا مشتركین بدون برق به زیر 10 هزار خواهد رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان مشكل آب شهری و روستایی را به واسطه قطع برق و عدم پمپاژ آب دانست و متذكر شد: هم اكنون 5000 مشترك شهری آب ندارند و بیشتر از 400 روستا درگیر مشكل قطع آب هستند كه به محض وصل شدن برق تا فردا، مشكل آب حل می شود.
نوبخت به مشكلات درون شهری نیز اشاره و اشاره كرد: مقرر شده هم راه های اصلی و هم معابر محلات بازگشایی شود و در دومین جلسه ستاد مدیریت استان كه فردا عصر برگزار می شود، از كلیه دستگاه ها باردیگر گزارش خواهیم گرفت.1398/11/24
01:54:32
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: برند , بودجه , دستگاه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس