ابراز امیدواری مقامات كره جنوبی نسبت به عبور از اوج شیوع كروناویروس در این كشور

ابراز امیدواری مقامات كره جنوبی نسبت به عبور از اوج شیوع كروناویروس در این كشور به گزارش ال مور وزیر بهداشت كره جنوبی با اشاره به كاهش روند مبتلا شدن به كووید-۱۹ در ایام اخیر در این كشور، ابراز امیدواری كرد كشورش نقطه اوج (پیك) شیوع كروناویروس كه تابحال هزاران نفر را در داخل كره جنوبی آلوده كرده، پشت سر گذاشته باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پارك نیونگ هو، وزیر بهداشت كره جنوبی اعلام نموده كه امیدوار است نقطه اوج شیوع را پشت سر گذاشته باشند و از این پس با در نظر گرفتن شمار بالای مبتلایان با احتیاط كافی رفتار كنند تا از این بحران با حداقل تلفات عبور كنند.
تابحال بیشتر از ۷۵۰۰ نفر در كره جنوبی به كروناویروس مبتلا شده و بیشتر از ۵۰ نفر به علت مبتلا شدن به این بیماری جان خویش را از دست داده اند. باآنكه كره جنوبی یكی از بیشترین موارد مبتلا شدن در جهان را بعد از چین به خود اختصاص داده اما شمار مبتلایان جدید روزانه در كره جنوبی در ایام اخیر كاهش یافته است.
پارك اعلام نموده كه گرچه شمار كل مبتلایان در كره جنوبی زیاد است اما او به اقداماتی كه كره جنوبی برای مقابله با انتشار ویروس انجام داده، اطمینان دارد و به سایر دولت هایی كه با شیوع این بیماری روبه رو هستند، سفارش كرد تا تلاشهای خویش را روی آزمایش های اولیه تشخیص و همكاریهای جهانی متمركز كنند.
دولت كره جنوبی نسبت به سایر كشورهای جهان در زمینه عرضه مجانی و آسان كیت های آزمایشی تشخیص به مردم بهترین خدمات را داشته است. این كشور روزانه حدود ۱۵ هزار آزمایش كروناویروس را انجام داده و تابحال ۱۹۶ هزار تست در سراسر كره جنوبی به صورت مجانی انجام شده است. مقامات شهر گویانگ حتی غرفه های سیار انجام این تست را راه اندازی كرده اند.
به قول پارك، تشخیص این بیماری در مراحل اولیه بسیار مهم می باشد، چون كه ویروس به شدت مسری بوده و خیلی سریع و در مناطق بسیار گسترده شیوع می یابد. با تشخیص افراد مبتلا در مراحل اولیه می توان شیوع را محدود و بعد از مدتی ویروس را مهار كرد.
مقامات كره جنوبی هم چنین امكاناتی را برای بیمارانی فراهم نموده اند كه فقط از علایم خفیف رنج می برند. به قول وزیر بهداشت كره جنوبی، فقط حدود ۱۰ درصد از بیماران كروناویروس احتیاج به بستری در بیمارستان دارند، در حالیكه سیستم ایمنی بقیه مبتلایان به اندازه كافی برای مبارزه با ویروس قوی است.
طبق اعلام مركز كنترل و جلوگیری از امراض كره جنوبی، حدود سه چهارم از كل موارد ابتلای این كشور در شهر "دئگو" تشخیص داده شده است و ۶۳ درصد از كل موارد مبتلا شدن در كشور هم به صورت مستقیم با گروه مسیحیِ شینچونجی مرتبط می باشد.
بنا بر گزارش سی ان ان، مقامات كره جنوبی معتقدند احتمال دارد شیوع كروناویروس در این كشور با گروه شینچونجی و از كلیسا شروع شده باشد. به قول پارك، موارد مستقیم و غیرمستقیم ابتلای در رابطه با این گروه، ۹۰ درصد از كل موارد مبتلا شدن به كروناویروس را در سراسر كره جنوبی شامل می شود. وی هم چنین اعلام نموده در حالیكه بیشتر اعضای این گروه با انجام تست های تشخیص كروناویروس موافقت كرده اند، تعداد معدودی از آنها حاضر به انجام این آزمایش نشده و احتمالاً این مورد واكنش دولت را در مهار ویروس كند كرده است. از همین رو دولت كره جنوبی به دنبال جلب رضایت اعضای این گروه است تا بتواند هر چه زودتر شیوع كروناویروس را در سراسر كشور كنترل كند.1398/12/20
18:13:12
5.0 / 5
3253
تگهای خبر: ایمنی , برند , خدمات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس