معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تشریح كرد

آخرین جزئیات كمك به واحدهای تولیدی و صنفی در استان تهران

آخرین جزئیات كمك به واحدهای تولیدی و صنفی در استان تهران ال مور: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران آخرین جزئیات كمك به واحدهای تولیدی و صنفی استان تهران را شرح داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد امامی امین در تشریح سومین جلسه حل مشكلات واحدهای تولیدی ناشی از كروناویروس اظهار داشت: با عنایت به شیوع كروناویروس تسهیلات غیرقابل تصوری در حوزه های مختلفی همچون حوزه اقتصادی استان تهران شاهد بودیم. بالغ بر ۳۵ هزار واحد تولیدی و حدود ۷۰ هزار كارگاه تولیدی در استان تهران وجود دارد كه این كارگاه ها و كارخانه ها متاثر از این بیماری با مشكلاتی مواجه گشتند.
وی افزود: امروز سومین جلسه با هدف پیشگیری از مشكلات ناشی از این بیماری برای واحدهای تولیدی امسال و ظرف دو هفته گذشته تشكیل شده است. در حقیقت تلاش می نماییم آثار مخربی كه این بیماری برای اقتصاد كشور و استان تهران داشته را به حداقل برسانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح كرد: حدود ۶۴ درصد نیروی كار استان تهران در بخش خدمات، ۳۲ درصد در صنعت و مابقی هم در حوزه كشاورزی مشغول به كار هستند. متاسفانه بخش های خدماتی در انتهای سال با مشكلات ناشی از این بیماری مواجه گشتند اما باید به این نكته توجه داشته باشیم كه اسفندماه و مشكلاتی كه در این ماه وجود داشت تنها برای یك ماه نیست بلكه اسفندماه تاثیری بیشتر از یك ماه در اقتصاد كشور دارد. بنابراین سعی كردیم به شكلی در زاویه نگاه واحدهای تولیدی و صنفی مشكلات را مورد بررسی قرار دهیم.
امامی امین در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر این كه تلاش می نماییم مشكلات و دغدغه های واحدهای صنفی را مورد توجه قرار دهیم، افزود: واحدهای صنفی چرخه های موثر و زنجیره های اثرگذار برای مقابله با تحریم ها هستند. اگر امروز مشاهده می كنید كه سوپرماركت ها و فروشگاه های ما انباشتی از كالا را در اختیار دارند به علت حضور موثر واحدهای تولیدی است بنابراین ما می توانیم با خیال راحت از این شرایط عبور نماییم.
وی اظهار نمود: در حوزه واحدهای خصوصی در این نشست پیشنهاداتی در مورد بحث بخشودگی جرائم بیمه ای و مالیاتی و همینطور كاهش مالیات و محاسبه مالیات سال ۱۳۹۸ با هدف پشتیبانی از واحدهای تولیدی همانند سال ۱۳۹۷ عنوان شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح كرد: هم اكنون تعداد زیادی چك های برگشتی داریم كه علت آن هم عدم فروش در ماه های گذشته بوده در این رابطه در جلسه امروز پیشنهادی عنوان شد تا از محل ۷۵ هزار میلیارد تومانی كه دولت لحاظ كرده از محل تسهیلات این چك ها به صورت وثیقه در عهده صادركننده چك پاس شود و در حقیقت بانك ها پرداخت این چك ها را تقبل كنند البته همه این پیشنهادات قابل تامل بود كه براین اساس مقرر شد با امضای استاندار تهران این پیشنهادات برای وزیر اقتصاد و رئیس كل بانك مركزی برای تصمیم گیری ارسال شود.
امامی امین با اشاره به این كه از مهم ترین درخواست های بخش خصوصی در این نشست این بود كه تا حد مقدور در بحث بخشودگی بیمه ای كمك لازم صورت گیرد، اضافه كرد: هم اكنون طیف وسیعی از افراد بیكار شده اند و برپایه آخرین گزارشی كه در سامانه عرضه شده تا امروز حدود ۳۴ هزار نفر بعنوان بیكار در سامانه اطلاعات خویش را ثبت كرده اند. این بیكاری در حوزه های اصناف مختلف بوده است.
وی افزود: این عدد عددی قابل توجه است در حالیكه سال قبل در همین موقع این عدد حدود ۲۰۰۰ نفر بوده افزایش تعداد افرادی كه بیكار شده اند مقداری مخاطره انگیز است و این مخاطره هم برای صاحبان مشاغل و اصناف و هم برای حقوق بگیران و كارگران بوجود آمده و بنابراین مقرر شد حوزه تأمین اجتماعی كه تمهیدات خوبی تابحال اندیشیده دستورالعملی برای این مورد لحاظ كند كه كمك حمایتی بیمه شدگان محقق شود.1399/01/19
12:48:55
5.0 / 5
2879
تگهای خبر: بیمه , تسهیلات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس