ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور به گزارش ال مور مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه فردا شنبه سامانه بارشی جدیدی به كشور وارد می شود، اظهار داشت: این سامانه كاهش دمای ۶ تا ۸ درجه ای را در بعضی مناطق كشور به دنبال دارد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۵ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های البرزو بخش هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در دامنه های زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده هم انتظار می رود خاطرنشان کرد: فردا (۶ اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و در بخش هایی از شمال غرب و غرب دامنه های غربی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش هایی را به دنبال دارد همینطور طی بعد ازظهر فردا در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان، روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می گیرد و از شدت بارش آن در استان های واقع در شمال غرب کم می شود.

مدیر کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز دوشنبه (۸ اردیبهشت ) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است خاطرنشان کرد: همینطور طی این روز برای بخش هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیشبینی می شود.

ضیائیان افزود: از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می شود و طی روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه ( ۶ و ۷ اردیبهشت ) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه ( ۶ اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت ) در بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه ای پیشبینی می شود اظهار داشت: طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.

ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا ( ۶ اردیبهشت ) نیمه ابری تا ابری، در برخی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت ) ابری همراه با بارش باران و در برخی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/02/05
21:04:46
5.0 / 5
2744
تگهای خبر: آینده , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس