افزایش ۴۰ درصدی رفتن به گرمخانه ها با انتشار كرونا

افزایش ۴۰ درصدی رفتن به گرمخانه ها با انتشار كرونا به گزارش ال مور سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۴۰ درصدی رجوع افراد بی خانمان به گرمخانه ها به دنبال انتشار كرونا در تهران اطلاع داد.


سید مالک حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش تعداد مراجعان به گرمخانه های پایتخت نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار داشت: معمولا در ایام گرم سال شاهد کاهش رفتن به گرمخانه ها هستیم، بگونه ای که پارسال در این ایام سال، حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر در گرمخانه های پایتخت پذیرش شدند.
وی با اشاره به اینکه سال جاری به علت انتشار کرونا و حساسیت خیلی از کارتن خوابها برای عدم مبتلا شدن به این بیماری، مراجعات نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: به نظر می آید افزایش تعداد کارتن خوابها به علت دغدغه آنها نسبت به ابتلای کرونا و افزایش آگاهی بخشی به این افراد در گرمخانه ها است.
حسینی در مورد میزان ابتلای مددجویان در گرمخانه ها هم اضافه کرد: روز جمعه هفته گذشته گزارشی دال بر ابتلای مشکوک چند مددکار در یکی از مراکز گزارش شد و همینطور اعلام گردید که سه مددجو هم احیانا دارای بیماری کرونا هستند که این افراد به مراکز درمانی منتقل شدند و خوشبخانه تست ابتلای مددجویان به کرونا منفی شد، اما ۴ مددکار یکی از مراکز به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه اقدامات لازم جهت کنترل شرایط و تشدید مراقبت ها انجام شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون تمامی گرمخانه های شهر تهران به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند و خوشبختانه همچنان هیچ مورد مثبت مبتلا شدن به کرونا در میان مددجویان ساکن در گرمخانه ها گزارش نشده است.
منبع:

1399/04/26
21:38:15
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: خدمات , درمان , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس