برگزاری تجمعات در بوستان گفتگو

برگزاری تجمعات در بوستان گفتگو به گزارش ال مور دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی تصریح كرد: جایی مثل بوستان گفتگو كه اسم با مسمّایی دارد یا پارك لاله كه مد نظر شورای شهر است، می تواند محلی برای تجمعات آرام و اعتراضی مردم باشد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در خلال ناآرامی های دی ماه، اغلب مسئولان می گفتند مردم حق برپایی تجمعات اعتراضی دارند و بهتر است مكانی برای آن در نظر گرفته شود اما پس از آرام شدن فضا كسی پیگیر این مورد نشد تا جایی كه یكی از نمایندگان در مجلس اظهار داشت: «ما فقط گفتاردرمانی كردیم چون هیچ صدایی از مردم شنیده نشد. »

شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهوری در این باره اظهار داشت: تا جایی كه من در جریان هستم برای آن كه صدای مردم شنیده شود، برنامه ریزی هایی در حال انجام است؛ همچون آن كه مكان و ساز و كاری برای این گونه تجمعات داشته باشیم تا ضمن عمل به قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی، امنیت تجمع كنندگان هم تأمین شود. البته دستگاه های اجرایی در سایر موارد با مسئولیت ها و مأموریت هایی كه دارند در حال پیگیری هستند و باید ببینیم چه زمانی این پیگیری ها جواب می دهد.

او در واكنش به این كه برخی جامعه شناسان معتقدند در نظر گرفتن جایگاهی برای تجمعات اعتراضی راهكاری حكومتی و ناكارآمد است، اظهار داشت: به لحاظ فردی و انفرادی این امكان وجود دارد كه كسی به مسئولان رجوع و اعتراض و تقاضای خویش را منعكس كند، كمااین كه می توانم بگویم هر روز در معرض این نوع مراجعات، شكایات و اعتراضات هستیم ولی می توان مثل سایر كشورها چنین فضایی هم تعیین كرد.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سوال كه خودش جایی را پیشنهاد می دهد تا این تجمعات اعتراضی برگزار شود، اظهار نمود: جایی مثل بوستان گفتگو كه اسم با مسمّایی دارد یا پارك لاله كه مد نظر شورای شهر است، می تواند محلی برای تجمعات آرام باشد.

او در پاسخ به این سوال كه بعضی می گویند اگر اراده ای برای شنیدن صدای مردم وجود داشت، صدای تجمع كنندگان مقابل مجلس یا ریاست جمهوری شنیده می شد، آیا فرقی می كند مردم مقابل مجلس و ریاست جمهوری تجمع كنند یا در بوستان گفتگو، خاطرنشان كرد: برای این كه اتفاقات اخیر پیش نیاید، مرزی بین اغتشاش با اعتراض مدنی وجود داشته باشد و امنیت تجمع كنندگان حفظ شود، تعیین چنین محلی راهكار مناسبی است. البته به آن معنا نیست كه وقتی جایی برای تجمعات تعیین شود، مردم دیگر حق ندارند در جای دیگر صدای خویش را به مسئولان برسانند.

این كه آیا برای شهرهای دیگر هم جایی برای تجمعات در نظر گرفته می شود، سوال دیگری بود كه مولاوردی در پاسخ اظهار داشت: هنوز به آن شكلی كه در دستور كار باشد به این مورد پرداخته نشده است ولی فكر می كنم شوراهای شهرها و استان ها بتوانند این مورد را پیگیری كنند.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سوال كه با وزارت كشور صحبتی شده است كه به تجمعات آرام مجوز بدهد، اظهار نمود: الان هم اگر تقاضایی باشد مجوز داده می گردد. حالا می خواهد مكانی برای تجمعات تعریف شود یا نشود. وزارت كشور طبق قانون باید به تجمعات آرام و بدون حمل سلاح مجوز بدهد. » 

1396/11/07
19:22:16
5.0 / 5
4712
تگهای خبر: مجوز , مد , وزارت كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس