در نشست سازمان اورژانس كشور با شركت مترو مطرح شد

پیشنهاد اتصال خط مترو به مراكز درمانی

پیشنهاد اتصال خط مترو به مراكز درمانی رئیس سازمان اورژانس كشور درباره اهمیت وجود پایگاه های اورژانس در ایستگاه های مترو در زمان بحران، اظهار داشت: متروی تهران یكی از مهمترین و استرتژیك ترین مناطق حساس می باشد كه در مواقع بحران این ایستگاه ها می توانند برای ما بسیار مهم باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نشست بررسی طرح پیشنهادی اتصال خط مترو به مراکز درمانی و راه اندازی پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در ایستگاه های مترو تهران به ریاست دکتر کولیوند رئیس کمیته پدافند غیرعامل و رئیس سازمان اورژانس کشور و با حضور نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و ریاست اورژانس تهران و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت انجام شد.
در این نشست، دکتر کولیوند درباره اهمیت وجود پایگاه های اورژانس در ایستگاه های مترو در زمان بحران اظهار داشت: حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می نمایند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.
وی با اشاره به این مطلب که اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی بوسیله خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام نمود که طرح ارتباط ایستگاه های مترو با ۸ بیمارستان ترومایی در حال تهیه و ابلاغ می باشد.
نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران نیز در این نشست تحقق این امر را در ایستگاه هایی که تابحال راه اندازی شده و در حال بهره برداری است از ابعاد فنی، مهندسی و اجرایی دشوار خواند و اظهار داشت: انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند امکان پذیر است.
وی ادامه داد: هم اکنون این اتصال در بعضی از مراکز نظیر ایستگاه متروی برج میلاد انجام شده و در حال بهره برداری است و امکان جابه جایی مصدومین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: درباب توسعه طرح استقرار پایگاههای اورژانس در ایستگاههای متروی استان تهران نیز آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس کشور و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ در آخر این جلسه مقرر شد برنامه ریزی سناریوی مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات راه اندازی پایگاه های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرایی شود.
منبع:

1399/05/27
11:06:58
5.0 / 5
1736
تگهای خبر: آینده , توسعه , درمان , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس