پیشنهاد افزودن ماده واحده فداكار خدمت به قانون مدیریت بحران

پیشنهاد افزودن ماده واحده فداكار خدمت به قانون مدیریت بحران رئیس سازمان مدیریت بحران از ارائه پیشنهاد افزودن ماده واحده «فداكار خدمت» به قانون مدیریت بحران از جانب این سازمان به دولت اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در چهارمین جشنواره روز ملی جنگلبان که امروز در سازمان جنگل ها برگزار گردید با اشاره به اینکه کشور ما روی کمربند خشک جهان قرار گرفته است و باید محدود جنگل هایی را که داریم حفظ نماییم، اظهار نمود: از سال ۹۴ مقرر شد که سازمان مدیریت بحران در بعضی از مأموریت ها به سازمان جنگل ها کمک نماید. طی همان سال وزیر دفاع وقت پیشنهاد دادند که از خدمات بالگردها برای اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی استفاده نماییم.
وی افزود: اعتباری که از سازمان برنامه و بودجه برای این کار دریافت شد بسیار ناچیز و تعداد بالگردها هم محدود بود. در نهایت به علت اهمیت حفظ جنگل ها تفاهمنامه چهارجانبه ای بین وزیر جهاد کشاورزی، وزیر دفاع، وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه منعقد شد.
به قول رئیس سازمان مدیریت بحران، بعد از آن ۱۶ پایگاه به صورت پراکنده در کشور و یک پایگاه متمرکز در تهران ایجاد و قرار شد که این پایگاه ها هنگام وقوع حریق در جنگل ها و مراتع در حالت آماده باش باشند. در این راستا حتی یک هواپیما به آب پاش مجهز شد اما متاسفانه بعضی از دستگاه ها برای فعالیت این پایگاه ها همکاری نکردند.
نجار اضافه کرد: طی اواخر سال قبل از ۳۰ میلیارد تومانی که در آن تفاهمنامه چهارجانبه تصویب شده بود، ۵ میلیارد تومان در چارچوب اوراق در اخیتار سازمان جنگل ها قرار گرفت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: با گسترش آتش سوزی ها در کشور طی سال جاری ۱۵ میلیارد تومان دیگر در اختیار سازمان جنگل ها قرار گرفت که نسبت به حجم کار کافی نبود. ازاین رو ما مستقیم از رئیس جمهوری خواستیم که اعتباری را برای این مورد در نظر بگیرند که در نهایت ۵۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت دفاع قرار گرفت.
نجار با اشاره به اینکه استفاده از بالگرد برای اطفای حریق در جنگل ها و مراتع هزینه ای بالا و علاوه بر آن خطرات خاص خویش را دارد، اظهار داشت: در مدیریت بحران اولویت ما این است که صدمه دیده و جان باخته ای را به مجموع صدمه دیدگان اضافه نکنیم.
رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به قانون مدیریت بحران کشور اظهار داشت: قصد ما این است که ماده واحده ای را به این قانون اضافه نماییم. در این ماده واحده به مبحث فداکار خدمت اشاره شده است که همه کارکنان دستگاه های مختلف را دربرمی گیرد. بر این اساس اگر افرادی در مأموریت های اداری جان خویش را از دست بدهند و یا لطمه ای ببینند فداکار خدمت محسوب خواهند شد.
نجار خاطرنشان کرد: بر طبق این ماده واحده افراد داوطلبی که از راه دستگاه های مختلف به آنها برای اطفای آتش مأموریت داده می شود، در صورت صدمه دیدن فداکار خدمت شناخته خواهند شد. ما این ماده واحده را به دولت فرستاده ایم و امیدواریم که تصویب شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران در انتها اظهار داشت: ماده ۱۶ قانون مدیریت بحران پیشبینی اعتبارات این مورد را کرده است.
منبع:

1399/05/27
23:15:45
5.0 / 5
2048
تگهای خبر: بودجه , جشن , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس