افزایش ۳۰ درصدی میزان سیاه پوشی شهر تهران نسبت به سال قبل

افزایش ۳۰ درصدی میزان سیاه پوشی شهر تهران نسبت به سال قبل به گزارش ال مور رئیس سازمان بسیج شهرداری اظهار داشت: باوجود انتشار ویروس كرونا، بیش از سال های گذشته در فضاسازی شهر و سیاه پوش كردن معابر همت گمارده شده است و میزان سیاه پوشی شهر تهران نسبت به سال قبل بیش از 30 درصد افزایش یافته است.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا مجتبی سالک رازی در نشست فرماندهان بسیج شهرداری که هفته گذشته برگزار شد، با تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) با اعلان اینکه دشمنان دین مبین اسلام از ۱۴۰۰ سال قبل تابحال پیوسته به دنبال پاک کردن آثار خون سیدالشهدا هستند، اظهارکرد: عاشورا یک واقعه نیست بلکه یک فرهنگ است و دشمن همیشه در تلاش است تا بر ماهیت حقیقی نهضت عاشورا خط بکشد و دراین زمینه به دنبال از بین بردن فلسفه حقیقی عزاداری شیعیان است اما به برکت خون سیدالشهدا و عشق و ارادت قلبی مردم به ایشان هیچ وقت موفق نبوده است.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با اعلان اینکه امسال به سبب شرایط خاص کرونا و پروتکل های بهداشتی اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا عزاداری ها شکل خاصی دارد، اظهار داشت: باتوجه به شرایط بیماری کرونا و ضرورت توجه به دستورالعمل ها بهداشتی، با پیشنهاد بسیج شهرداری تهران، محیط های روباز شهرداری بنا به تشخیص نهادهای ذیربط در اختیار هیات ها قرار گرفته است و مردم برای برگزاری مراسم به فضاهای باز هدایت شده اند.

مجتبی سالک در ادامه به موضوع سیاه پوشی های شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود انتشار ویروس کرونا، بیش از سال های گذشته در فضاسازی شهر و سیاه پوش کردن معابر همت گمارده شده است و میزان سیاه پوشی شهر تهران طبق بررسی های میدانی انجام شده و مقایسه پارامترهای ارزیابی سیاه پوشی تهران نسبت به سال قبل بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است البته ممکنست کج سلیقه گی هایی صورت گرفته باشد و در بعضی موارد نقدهایی وارد باشد که قابل پذیرش است ولی واقعیت مطلب این است که شهرداری امسال نسبت به سال قبل در این خصوص قوی تر عمل کرده است.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران افزود: تمام تلویزیون های شهری، تابلوها و سازه های ترکیبی تبلیغاتی شهرداری به محرم اختصاص یافته است و حتی از بخش خصوصی هم درخواست شده است در کنار تبلیغ خود روی تابلوهای شهری، نمادی از محرم را به کار ببرند. مطابق هر سال پرچم های عزاداری امام حسین(ع) در مسیرهای بزرگراهی نصب شده و بزرگترین پرچم عزای اباعبدالله حالا روی تپه های عباس آباد به اهتزاز درآمده است. از طرف دیگر شهرداری ۵۰ هزار پرچم امام حسین(ع) تهیه کرده که مردم می توانند بر سردر منازل و مغازه نصب کنند. تمامی معابر شهری و نقاطی که در آنها تابلو قرار داشت با شعارهای محرم مزین شده است. ساختمان های اداری شهرداری همچون ساختمانهای میادین و محورهای اصلی شهر هم سیاهپوش شده اند.

به گزارش سایت شهر، سالک در آخر اظهارکرد: در این بین نمی توان کاهش کارهای مردمی و هیئت های خانگی در سیاهپوشی، کاهش نصب و برقراری ایستگاه های صلواتی، کاهش برگزاری مراسم در تکیه ها، حسینیه ها و هیات هایی که بصورت خود جوش توسط مردم انجام می شد را نادیده گرفت. از جانب دیگر برخی ادارات و نهادهای دولتی که در سال های گذشته فعالیت بیشتری برای سیاهپوشی داشته اند به سبب شیوع ویروس کرونا فعالیت نداشتند که این مورد موجب می شود قسمتی از سیاهپوشی شهری که ناظر به سیاهی های ادارات در حاشیه خیابانهای محل استقرارشان است کاهش پیدا کند و به چشم نیاید.

منبع:

1399/06/09
14:38:30
5.0 / 5
1762
تگهای خبر: برند , تبلیغات , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس