شریعتمداری در حاشیه جلسه دولت خبر داد

آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی

آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی به میزان هشت هزار میلیارد تومان اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه بامداد چهارشنبه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار داشت: منابع از محل صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات متقاضیان در نوبت اشتغال های پایدار روستایی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: از مجموع ۱.۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی قرار بود ۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستایی اختصاص پیدا کند که در گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداخت شده و با احتساب واریز هشت هزار میلیارد تومان مجموع واریزی به ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: تابحال ۱۳۵ هزار فعالیت اقتصادی از محل این منابع در سطح کشور در روستاها و بخش های زیر ۱۰ هزار نفر و بیشتر از ۲۵ هزار فعالیت مختلف در عرصه های گوناگون روستایی بوجود آمده و برای ۲۲۰ هزار نفر شغل بوجود آمده است.
شریعتمداری اظهار داشت: پایش های مختلف نشان داده است که به غیر از بوم گردی که با شیوع بیماری کرونا متوقف شده بقیه فعالیت ها ادامه دارد و بخشی بازپرداخت تسهیلات شروع شده است و تا کنون ۸۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی باردیگر به چرخه پرداخت تسهیلات جدید بازگشته است.
وی تصریح کرد: امیدواریم این مسیر را با کسب مجوزهای لازم به صورت چرخشی ادامه دهیم و سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور از سه درصد به ۲۹ درصد برسانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بیمه روستائیان و عشایر اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در روز روستا کلید خورد این بود که پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، ۶۵۴ هزار مستمری بگیر روستائی و عشایر داشتیم که در دولت تدبیر و امید به یک میلیون و ۲۷۸ هزار افزایش یافت.
وی افزود: با عنایت به این که منابع اولیه برای پیوستن به این صندوق از راه افراد، تأمین شده و امکان پرداخت پنج درصد را نداشتند، دولت این مبلغ را تقبل کرد و هزار و ۴۲۵ هزار میلیارد تومان منابع در این خصوص اختصاص یافت؛ بدین سان یک میلیون و ۵۰۰ هزار بیمه شده جدید به مجموعه بیمه شدگان اضافه می شود و مجموع آنها به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می رسد.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پایدارترین صندوق ها است، اظهار نمود: میزان مستمری بگیران که قبلا کمتر از ۱۰ هزار نفر بود امروز به ۱۱۲ هزار نفر رسیده و مجموعه سرانه سرمایه بیمه شدگان که در شروع دولت چهار میلیون تومان بود امروز به ۲۰ برابر افزایش یافته است.
منبع:

1399/07/16
14:24:09
5.0 / 5
1605
تگهای خبر: بیمه , تسهیلات , توسعه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس