نخستین محموله ریل ملی مترو تحویل شركت بهره برداری متروی تهران شد

نخستین محموله ریل ملی مترو تحویل شركت بهره برداری متروی تهران شد ال مور: نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تحویل 250 تُن ˮریل ملی متروˮ برای نخستین بار در کشور آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، فرنوش نوبخت ضمن تبریک خجسته سالروز میلاد مولود کعبه، حضرت امام علی (ع) اضافه کرد: برای نخستین بار ریل مترو تولید داخل توسط شرکت ذوب آهن اصفهان ساخته و تحویل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه شد.
وی با اشاره به تحویل نخستین محموله ریل متروی تولید داخل توسط شرکت ذوب آهن از قرارداد ۸۰۰ تنی، اظهار داشت: این ریل ها ۲۵۰ تن Uic۶۰ است که برای تعمیر نگهداری خط ۵ متروی تهران و حومه قابل استفاده می باشد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره کرد: تامین تجهیزات و قطعات مترو با حمایت و توان تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی از اهداف اصلی این شرکت برای تحقق شعار سال که توسط مقام معظم رهبری( مدظله العالی) سال جهش تولید نامگذاری شده است، بوده و رسیدن به خودکفایی برای تامین نیاز قطعی صنعت حمل و نقل ریلی درون شهری است که خوشبختانه در ایام پایانی سال در بخش ریل محقق شد.
نوبخت اضافه کرد: پس از دو دهه بهره برداری از مترو در آستانه بیست و دومین سالگرد بهره برداری از متروی تهران و حومه که ۱۶ اسفندماه ۹۹ است در تلاش هستیم برای تامین و نگهداری سامانه حمل و نقل عمومی مترو همانند پل ارتباطی با حوزه های دانشگاهی، صنعت و بازار حمل و نقل ریلی شهری عمل شود تا از وابستگی به دیگر کشورها برای تامین قطعات کاسته شود.
وی با اشاره به قرارداد شرکت ذوب آهن اصفهان و شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای تامین ۸۰۰ تن ریل مترو که مطابق آن ۵۵۰۰ تن از این ریل ها مخصوص خطوط درون شهری اظهار داشت: امروز ۲۵۰ تن ریلUic۶۰ که برای خط برون شهری قابل استفاده می باشد، تحویل این شرکت داده شد و طبق اعلام شرکت ذوب آهن قسمتی از ریل های Uic۵۴ خطوط درون شهری که برای نخستین بار در ایران تولید شده نیز تا آخر سال تحویل شرکت می شود.
نوبخت تصریح کرد: درحال حاضر قسمتی از پله برقی ها، ترمزهای قطار، تجهیزات آن و... در شرکت بهره برداری متروی تهران بومی سازی شده که کمک بزرگی به کاهش هزینه های این سامانه حمل و نقلی کرده و توانسته ایم با تاکید بر توانمندی شرکت های ایرانی جهت تامین نیازمندی های شرکت بهره برداری مترو گامی اساسی در امتداد رونق و جهش تولید ملی برداریم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اضافه کرد: طی سه سال قبل موفق شده ایم قطعه هندریل بیش از ۹۰۰ پله برقی را توسط متخصصان داخلی بومی سازی نماییم و کاهش خرابی پله برقی را در ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران شاهد بودیم.
نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه برای تامین قطعات سوزن قطارهای درون شهری که از قطعاتی مصرفی است از تولیدکنندگان داخلی استفاده شده اظهار داشت: امسال با همکاری صنایع گسترش ریلی تبریز مبادرت به داخلی سازی قسمتی از قطعات سوزن کرده ایم و طبق قرارداد ۳۰ قلم کالا باید تحویل شرکت بهره برداری متروی تهران می شد که تا حالا ۵۰ درصد این قطعات تامین شده است و صرفه جویی ارزی بالایی را برای مترو به دنبال داشت.
همین طور صفحات سرسره سوزن قطعات یدکی دیگری بود که توانستیم از تولیدات داخلی استفاده نمائیم از دیگر قطعات می توان از پایه چک ریل نوع اتریشی UIC۶۰، فنر مارپیچی فلزی قطر ۲۲ و طول ۱۲۰ میلیمتر دستگاه روبل (برای هرزگیری تراورس چوبی)، دستگاه نصب غلاف داخلی رولپلاگ مخصوص هرزگیری تراورس های دی وی داگ این قطعات بخش کوچکی از تجهیزاتی است که به همت متخصصان داخلی تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.
همین طور پودر ترمیت که برای اتصال جوش کاری ریل ها استفاده می شود و تا حالا از کشور فرانسه و آلمان وارد می شد را در داخل کشور تولید کردند و توسط کارشناسان تست شد و مورد تأیید واقع شد. پس از این، از تولید داخل استفاده خواهیم کرد و به دنبال انجام این پروژه ها برای صرفه جویی اقتصادی هستیم.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران حومه، نوبخت در آخر اضافه کرد: ما در متروی تهران بعنوان نخستین بهره بردار مترو در ایران بعد از مصرف تولیدات داخلی می توانیم دیگر متروهای کلان شهرها را نیز ترغیب نماییم تا از تولیدات داخلی کشور استفاده کنند. همین افزایش تقاضا موجب کاهش مشکلات مترو درباب گشایش اعتبار و مسائل ارزی برای تامین تجهیزات و قطعات موردنیاز برای تعمیر و نگهداری خواهد شد. به همین نسبت صرفه جویی ارزی ایجاد می شود که خودکفایی ارزی را برای کشور به همراه داشته و اعتقاد داریم این کار سبب توسعه و پیشرفت تولیدکنندگان داخلی و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی است.
منبع:

1399/12/06
21:59:11
0.0 / 5
661
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس