با هدف مهار نرخ خودكشی ناشی از بحران كرونا،

ژاپن وزارت مبارزه با تنهایی تاسیس كرد

ژاپن وزارت مبارزه با تنهایی تاسیس كرد ال مور: ژاپن به سبب نتایج مخرب ناشی از همه گیری کرونا و تاثیر آن بر افزایش آمار خودکشی در این کشور، یک ˮوزارتخانه (مبارزه با) تنهاییˮ به کابینه دولت اضافه کرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، قبل از این تحقیقات نشان داده بود که این کشور دارای سطح بالایی از انزوای اجتماعی است که احیانا معلول فرهنگ این کشور در صرف کردن ساعات طولانی سر کار است.
این مشکل بواسطه همه گیری کرونا خصوصاً در بین افرادی که تنها زندگی می کنند، افزایش یافته است.
ژاپن تایمز در همین رابطه گزارش داد که "یوشیهیده سوگا"، نخست وزیر این کشور در پاسخ به درخواست ها برای اقدام دولت بمنظور مقابله با انزوای اجتماعی و جلوگیری از افزایش نرخ خودکشی، "تتسوشی ساکاموتو" را به سرپرستی وزارتخانه تخصصی برای این مساله گمارده است.
آمارها حاکی از افزایش خودکشی ها در ژاپن طی سال ۲۰۲۰ میلادی است. به گزارش اداره پلیس ملی ژاپن در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۲۰ هزار و ۹۱۹ نفر در ژاپن با خودکشی جان خودرا از دست دادند. این رقم ۷۵۰ مورد در مقایسه با ۲۰۱۹ افزایش نشان میدهد. این نخستین بار طی ۱۱ سال قبل است که میزان خودکشی افزایش یافته است.
این افزایش تا حد زیادی به افزایش خودکشی در زنان و جوانان مرتبط می باشد. با این وجود سوگا اصرار کرد که انزوا، انواع مختلفی دارد که باید همگی مورد توجه قرار گیرد. همین طور اشاره شده است افراد مسنی که در خانه سالمندان زندگی می کنند بواسطه کرونا گرفتار انزوای بیشتر شده اند.
دولت ژاپن همین طور کارگروه ویژه ای را ایجاد کرده که مقرر است کار وزارتخانه های مختلف را برای مبارزه با تنهایی هماهنگ کند.
ژاپن حدودا همیشه در مطالعات انزوای اجتماعی رتبه ضعیفی داشته است. در سال ۲۰۱۵، یک مطالعه جهانی که توسط دفتر کابینه این کشور انجام شد، نشان داد که ۱۶.۱ درصد از افراد بالای ۶۰ سال ژاپنی هیچ کسی را ندارند که برای کمک به او مراجعه کنند و این بالاترین رقم در جهان است. بعد از ژاپن، آمریکا (۱۳ درصد) و سوئد (۱۰.۸ درصد) در جایگاه دوم و سوم جهان هستند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بنظر می رسد که این روزها دیگر کشورها نیز به خاطر بحران کرونا با این مشکل دست به گریبان هستند و محدود شدن کارها به دورکاری و قرنطینه ها به شدت فشار تنهایی را افزایش داده است.
منبع:

1399/12/08
15:40:09
0.0 / 5
710
تگهای خبر: جوانان , زنان , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس