مجلس تصویب كرد

اختصاص ۲ میلیارد دلار فاینانس برای ساخت مترو و كاهش آلودگی هوا

اختصاص ۲ میلیارد دلار فاینانس برای ساخت مترو و كاهش آلودگی هوا ال مور: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای با اختصاص دو میلیارد دلار فاینانس برای ساخت و بهره برداری از خطوط قطار شهری و کاهش آلودگی هوا موافقت کردند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) و در جریان بررسی لایحه بودجه در بخش هزینه ای بند «ج» تبصره ۳ را به تصویب رساندند که بر طبق آن بمنظور تسریع در جذب تسهیلات تصویب شده از بانکهای توسعه ای همچون بانک توسعه اسلامی، بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی(AIIB) و بانک توسعه و تجارت اکو، دستگاههای استفاده کننده از تسهیلات مذکور مجازند در سقف بند(الف) این تبصره بعد از موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور در چهارچوب سقف اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای طرحهای با پسوند وامی مندرج در پیوست شماره(۱) این قانون نسبت به هزینه کرد آن در چهارچوب موافقتنامه متبادله با سازمان مذکور اقدام نمایند.
همین طور به سبب بند «د» تبصره ۳ دولت مجاز است: در صورت تامین پانزده درصد(۱۵%) سهم دستگاه توسط شهرداری ها و دستگاههای ذی ربط و تعهد به بازپرداخت اصل و سود توسط همان دستگاه حداقل دو میلیارد(۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار از تسهیلات مالی خارجی در سقف سهمیه بند (الف) این تبصره را جهت ساخت و بهره برداری از خطوط قطار شهری و طرحهای کاهش آلودگی هوا و مدیریت پسماند اختصاص دهد. دولت موظف است با رعایت ماده(۵) قانون پشتیبانی از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه مصوب ۲۲ /۵ /۱۳۸۵ نسبت به تضمین اصل و سود این تسهیلات اقدام نماید. به شهرداری ها اجازه داده می شود در صورت تامین کل سهم و تضمین اصل و سود این تسهیلات خارج از سهم این بند نسبت به ستاندن تسهیلات اقدام کند1399/12/11
15:00:27
0.0 / 5
711
تگهای خبر: بودجه , تجارت , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس