مذاكره با وزارت دفاع برای تبدیل پادگان جی به فضای سبز

مذاكره با وزارت دفاع برای تبدیل پادگان جی به فضای سبز به گزارش ال مور، شهردار منطقه ۹ با اشاره به اینکه با وزارت دفاع مذاکراتی در حال انجام می باشد تا توافقی جهت تبدیل پادگان به فضای سبز صورت گیرد، اظهار داشت: البته وزارت دفاع هم خواسته هایی برای بارگذاری و ساخت وساز دارد که البته باید در کمیسیون ماده ۵ به تصویب برسد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سیدمصطفی موسوی، شهردار منطقه ۹ درباره مشکلاتی که عبور کامیون ها در بعضی محله های این منطقه به وجود آورده است، اظهار داشت: با وجود اینکه بخشهای زیادی از صنایع از شهر خارج شدند اما در بخشی نقاط هنوز کارخانجات صنعتی وجود دارند و برخی از کارخانجات هم با تغییر کاربری به انبار تبدیل شدند و بنابراین تردد وسایل نقلیه سنگین را در این محله ها شاهد می باشیم. بر همین مبنا در بخشهایی که برخی از کامیونها از کوچه های مسکونی عبور می کنند در حال مطالعه هستیم تا بتوانیم موانعی بگذاریم یا عرض خیابان و کوچه را کم نماییم که مانع عبور کامیون ها از این نقاط مسکونی شود.
او درباره صاحبان ماشین های سنگینی که ساکن منطقه هستند، هم افزود: بحث ورود صاحبان کامیون ها مبحث دیگری است و از آنجایی که کامیونها از ساعاتی در شب می توانند وارد محدوده شهری شوند ازاین رو خودرو های خویش را جلوی در منازل پارک می کنند. پیشگیری از این کار در سطح تصمیم گیری منطقه نیست و باید قوانینی وضع شود تا محدود کننده این افراد باشد. راه اندازی پارکینگ برای این افراد هم احتیاج به زمین دارد و منطقه با کمبود زمین مواجه می باشد و علاوه بر این ایجاد بوستان و فضای سبز در صورت وجود زمین در اولویت است، با این وجود اما اگر قانون و جبر برای صاحبان کامیونهای ساکن منطقه وجود نداشته باشد، حتی در صورت ساخت پارکینگ هم کامیون را جلوی در منزل خود پارک می کنند.
چاره ای جز خروج فرودگاه از شهر وجود ندارد
او درباره مشکلاتی که فرودگاه مهرآباد در این منطقه بوجود آورده اظهار داشت: از ابتدا باید مراقبت می کردیم که در اطراف فرودگاه ساخت و ساز نشود و جمعیت ساکن نشود اما به علت سیر مهاجرت های ناگهانی به تهران این اتفاق افتاده و هم اکنون که شهر فرودگاه را در برگرفته چاره ای جز خروج فرودگاه از شهر وجود ندارد، البته ارگان ها و نهادهای مختلف در فرودگاه مهرآباد حضور دارند که جابجایی همه صنایع در ارتباط با آنها دشوار است. همینطور اگر فرآیند تکمیل فرودگاه امام خمینی ره به نقطه مطلوب می رسید می توانست بخشی از خدمات مهراباد را پوشش دهد و انتقال راحتتر صورت می گرفت. با شرایط فعلی تنها کار قابل انجام برای کاهش آلودگی های صوتی و زیست محیطی، درختکاری در پایگاه یکم شکاری است که انجام شده است.
حل مشکلات ترافیکی میدان فتح با اتصال آن به اتوبان یادگار
موسوی ضمن اشاره به اتصال اتوبان فتح به یادگار با اشاره به اینکه هم اکنون بزرگراه یادگار به یک خیابان منتهی می شود، توضیح داد: در ابتدا قرار بود این بزرگراه به سمت جنوب ادامه پیدا کند که این طرح به علت اینکه باید بخش عظیمی از بافت مسکونی شکافته می شد، لغو شد اما طرح جدید بدین صورت است که اتوبان یادگار به سمت میدان فتح ادامه پیدا کند و در آنجا به اتوبان فتح متصل شود. در این راه محدوده پادگان جی را داریم که بزرگراه از زیر پادگان عبور می کند و بخشی از پادگان که پیش از این تملک شده مقرر است به بوستان دوستدار کودک تبدیل گردد که در واقع بخش هایی از این بوستان روی بزرگراه قرار می گیرد. این پروژه، پروژه بزرگی است که می تواند گره ترافیکی میدان فتح و مشکل انتهای بزرگراه یادگار را بر طرف کند که البته به علت تحریم و مشکلات اقتصادی فعلا در اولویت نیست.
مذاکره با وزارت دفاع برای تبدیل پادگان جی به فضای سبز
شهردار منطقه ۹ همینطور درباره وضعیت پادگان جی با اشاره به اینکه حدود ۳۷ هکتار از این پادگان در ارتباط با وزارت دفاع و ۲۶ هکتار متعلق به ارتش است، اظهار داشت: عمده پهنه پادگان جی S است و پهنه G که در ارتباط با فضای سبز است در آن کمتر دیده شده است. ارتش در این محدوده مجموعه های ورزشی دارد که برای مردم هم قابل استفاده می باشد ازاین رو درباره محدوده در ارتباط با ارتش دغدغه چندانی وجود ندارد.
به گزارش شهر؛ او با اشاره به اینکه با وزارت دفاع مذاکراتی در حال انجام می باشد تا توافقی جهت تبدیل پادگان به فضای سبز صورت گیرد، اضافه کرد: البته وزارت دفاع هم خواسته هایی برای بارگذاری و ساخت وساز دارد که البته باید در کمیسیون ماده ۵ به تصویب برسد.

منبع:

1399/12/20
18:09:15
0.0 / 5
615
تگهای خبر: خدمات , ساخت , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس