مرگ خاموش در چادرهای مسافرتی!

مرگ خاموش در چادرهای مسافرتی! ال مور: فقط طی 24 ساعت، شش نفر در ایلام به سبب استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در چادر مسافرتی شان جان خودرا از دست دادند؛ با وجود هشدارها همچنان بسیاری افراد از خطر استفاده از وسایل گرمایشی در چادرهای مسافرتی آگاه نیستند و به سبب همین بی احتیاطی جان خود و نزدیکان شان را به خطر می اندازند.


سید جلال ملکی - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: دیده شده که برخی مسافران برای استراحت یا خواب از چادرهای مسافرتی استفاده می نمایند. در این میان افرادی برای گرم کردن هوای داخل چادر وسایل گرمایشی غیر استاندارد روشن می کنند و با بی احتیاطی یا عدم آگاهی در این خصوص مرگ خود و نزدیکان شان را رقم می زنند.
ملکی با اعلان اینکه گاز منوکسید کربن گازی بی بو، بی رنگ و بدون مشخصه خاص و کمی سبک تر از هواست، اظهار داشت: این گاز به سبب قابلیت انتشار بسیار بالایی که دارد به سرعت تمام فضای محیط را انباشته می کند و همه حاضران را در معرض مسمومیت قرار می دهد. از آنجایی که نشانه های مسمومیت با این گاز بسیار شبیه سرماخوردگی است، بسیاری آنرا جدی نمی گیرند. از نخستین نشانه های مسمومیت با این گاز، ایجاد حالت ضعف و سستی در بدن و در ادامه سردرد، درد شکمی، سرگیجه، تهوع و استفراغ، ایجاد حالت دوبینی و تنفس های سریع و کوتاه است و اگر افراد کماکان در این محیط آلوده باقی بمانند در حالت تشنج، بیهوشی و حتی کما قرار گرفته و در نهایت مرگ پدیدار می شود.
وی با اعلان اینکه هر وسیله ای که اکسیژن محیط را مصرف می کند عامل بروز این خطر است، اظهار داشت: روشن کردن وسایل گرمایشی در چادرها و حتی خودرو ها، در مدت بسیار کوتاهی منجر به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: طی سالهای گذشته نیز شاهد مرگ افراد بسیاری به سبب روشن کردن وسایل گرمایشی ناایمن در چادرها بودیم. همین طور علاوه بر روشن کردن منقل و گاز پیکنیکی در چادرها روشن کردن سیگار، قلیان و... نیز خطرآفرین است.
وی با اعلان اینکه باید برای حضور در یک چادر ظرفیت آنرا در نظر گرفت، اظهار داشت: نباید تعداد نفراتی بیش از ظرفیت یک چادر در آن حضور داشته باشند.
ملکی اضافه کرد: باید در کمپ های شناخته شده و معتبر مبادرت به برپا کردن چادر مسافرتی کرد، گاهی شاهد می باشیم که افراد در زمین های ناشناخته چادرهای مسافرتی برپا می کنند، از میان تعدادی از این زمین ها سیم های برق رد شده یا تله هایی برای حیوانات کار گذاشته شده است، همین می تواند سبب برق گرفتگی یا سایر مصدومیت ها شود.
منبع:

1400/01/09
13:43:53
0.0 / 5
500
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , دوبی , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس