مدیرعامل مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب:

تحریم و كرونا روند توسعه شهرآفتاب را متوقف كرده است

تحریم و كرونا روند توسعه شهرآفتاب را متوقف كرده است به گزارش ال مور نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با هدف تبدیل شدن به قطب نمایشگاهی کشور و همچنین کاهش ترافیک در محدوده بزرگراه شهید چمران ایجاد شد؛ اما چرا از سال ۱۳۹۵ تابحال به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است؟


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدرئوف قادری،، مدیرعامل مجموعه نمایشگاه شهرآفتاب، تحریم ها و شیوع کرونا را از مهم ترین عواملی که سبب کند شدن روند توسعه شهرآفتاب شده عنوان و بیان نمود: بر مبنای مصوبات شورای شهر تهران، شهرداری توسعه نمایشگاه و جذب سرمایه گذار برای تبدیل شهرآفتاب بعنوان قطب نمایشگاهی کشور را در دستور کار خود قرار داد. حتی در سه سال قبل مذاکراتی هم با سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی انجام شد؛ اما به علت شدیدتر شدن تحریم ها و همچنین کرونا، مبحث سرمایه گذاری خارجی فعلاً مسکوت مانده است.
وی اظهار داشت: تا قبل از شیوع کرونا و برقراری باردیگر تحریم ها، مذاکراتی با سرمایه گذاران خارجی برای توسعه شهرآفتاب انجام شده بود که به سرانجام نرسید. اما علاوه بر سرمایه گذاران بخش خصوصی در داخل کشور، چند بانک هم برای سرمایه گذاری و توسعه مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب اعلام آمادگی کردند.
به قول قادری، در مذاکراتی که با متقاضیان داخلی سرمایه گذاری در شهرآفتاب انجام شد، ساخت سالن های نمایشگاهی و افزایش ظرفیت این بخش در اولویت قرار دارد. از سوی دیگر در جهت سه استراتژی شهرآفتاب که برای ایجاد مرکز اقامتی و هتل، مراکز تفریحی و هنری و تجاری هدف گذاری شده است، در حال انجام مذاکره هستیم.
مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب همینطور از برنامه ریزی برای برگزاری ۳۰ نمایشگاه در سال ۱۴۰۰ در نمایشگاه شهرآفتاب اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت بهتر شدن شرایط کرونا و برقراری باردیگر نمایشگاه، برای برگزاری ۳۰ نمایشگاه در سال جاری برنامه ریزی شده است.
او اضافه کرد: برای بعضی از کشورهایی که با دولت قرارداد یا تفاهمنامه تجاری و اقتصادی امضا کرده اند هم از سوی نمایشگاه شهرآفتاب برای برگزاری نمایشگاه و احیا پاویون ها دعوت نامه ارسال شده است.
بر اسای گزارش شهر، پیش تر شکرالله بنار، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران از ارسال لایحه به شورای شهر تهران برای توسعه نمایشگاه شهرآفتاب اطلاع داده بود.
منبع:

1400/01/28
16:29:18
0.0 / 5
519
تگهای خبر: اقامت , توسعه , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس