اعضای فهرست جمهور چطور انتخاب شدند؟

اعضای فهرست جمهور چطور انتخاب شدند؟ به گزارش ال مور عضو شورای شهر تهران توضیحاتی را در مورد تهیه فهرست انتخاباتی جبهه اصلاحات برای انتخابات شورای شهر ارائه نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در دیدار اعضای فهرست جمهور با آیت الله سید حسن خمینی که ظهر امروز در حسینه جماران برگزار شد، از مواضع و روشن گری یادگار امام و دفاع از مبانی نظام جمهوری اسلامی قدردانی کرد و اظهار داشت: وجهه تمایز جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی تاکید بر رای مردم بعنوان مشروعیت بخش نظام است. اصلاح طلبان هم افتخار می کنند که همچنان بر موضع صیانت و تحکیم اندیشه سیاسی حضرت امام پایبند هستند و مردم را صاحب حق و صاحب انقلاب و میزان را رأی ملت می دانند.
وی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان در هر عرصه ای که امکان احقاق حق مردم فراهم باشد، انجام وظیفه خواهند کرد، اظهار داشت: امروز به همراه ۲۱ نفر از نامزدهای اصلاح طلب برای انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران به اینجا آمدیم. در این دوره و بر خلاف ادوار گذشته روش تنظیم فهرست برخاسته از اجرای سازمان رای گیری مقدماتی و نظرخواهی از بدنه اصلاحات انجام شد.
رسولی با اشاره به اینکه از بین ۱۲ عضو شورای شهر پنجم تهران که برای انتخابات ثبت نام کرده بودند، شش نفر از جانب مجلس شورای اسلامی و شورای مرکزی نظارت رد صلاحیت شدند، اظهار داشت: با این وجود فهرست جمهور با حضور شش عضو شورای پنجم و ۱۵ نیروی جدید تدوین شد.
خزانه دار شورای شهر تهران درباره نحوه تهیه فهرست جمهور اظهار داشت: در مجموع بر مبنای معیارها و شاخص هایی که از ماه ها قبل در جبهه اصلاحات تعیین شده بود ۹۵ نفر در این سامانه رای گیری مقدماتی اعلام داوطلبی کردند و سپس رای گیری از بدنه از میان این افراد انتخاب گردید که به فهرست ۲۱ نفره فعلی ختم شد.
وی با اشاره به اینکه متوسط سن اعضای فهرست جمهور ۴۳ سال است، اظهار داشت: در دوره پنجم ما شش نفر از خواهران را در فهرست امید داشتیم و این دوره یک سوم فهرست یعنی هفت نفر از خانم ها هستند. جوان ترین عضو این فهرست ۲۱ نفره ۳۰ ساله و مسن ترین ۵۸ سال سن دارد. به لحاظ تحصیلات هم ۲۰ درصد دارای تحصیلات سطح کارشناسی، ۴۷ درصد فوق لیسانس و ۳۳ درصد دارای مدرک دکترا هستند. به عبارتی ۸۰ درصد این جمع دارای سطوح عالی تحصیلات تکمیلی هستند.
رسولی با اشاره به اینکه جبهه اصلاحات با حدود ۷۲ ساعت تأخیر وارد عرصه تبلیغات انتخابات شوراهای شهر شد، اظهار داشت: از امروز نخستین تراکت های کوچک تبلیغات میدانی هم طراحی و توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه جبهه اصلاحات از انتخابات های درحال اجرا فقط در دو انتخابات حضور دارد، اظهار داشت: به علت این که در این دو انتخابات عملا امکان مشارکت برای جبهه اصلاحات ایران فراهم بوده است. در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی آقای علیرضا محجوب و در انتخابات شورای شهر هم فهرست ۲۱ نفره اصلاح طلبان حضور دارند. در بقیه کلان شهرها هم با عنایت به این که اختیار به خود جبهه اصلاحات استان ها داده شده در اغلب کلانشهرها و بعضی از مراکز استان ها فهرست های خوبی بسته شده است.1400/03/25
23:09:59
0.0 / 5
834
تگهای خبر: تبلیغات , ثبت نام , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس