مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای كشور:

ستاندن گواهی معاینه فنی برای ترخیص خودرو های توقیفی لحاظ شود

ستاندن گواهی معاینه فنی برای ترخیص خودرو های توقیفی لحاظ شود به گزارش ال مور مدیریت امور اجرائی معاینه فنی خودرو های کشور با تاکید بر لزوم ستاندن گواهی معاینه فنی برای ترخیص خودرو های توقیفی اضافه کرد: موضوع ستاندن گواهی معاینه فنی باید در پیش شرط های ترخیص وسایل نقلیه و ترخیص خودرو های رسوبی از پارکینگ های سراسر کشور لحاظ شود.


عبدالله متولی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به شروع طرح ترخیص خودرو های رسوبی پارکینگ های سراسر کشور از طرف پلیس راهور اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی در نظر دارد 226 هزار دستگاه خودروی توقیفی را ظرف مدت 2 ماه ترخیص نماید که باتوجه به اهمیت کنترل آلایندگی وسایل نقلیه و وفق ماده (6) قانون هوای پاک و بخشنامه جدید ماده (8) قانون هوای پاک، ستاندن معاینه فنی برای کلیه وسایل نقلیه الزامی بوده، پس لازم است مالکان این خودرو ها بعد از ترخیص جهت ستاندن گواهی معاینه فنی اقدام نمایند.

وی ادامه داد: در جهت خدمت هر چه بیشتر به متقاضیان و تسریع پروسه ستاندن گواهی معاینه فنی خودرو های ترخیصی، کلیه مراکز معاینه فنی در سراسر کشور آماده ارائه خدمات به مالکین این خودرو ها می باشند و مراکز می توانند در صورت لزوم نسبت به اختصاص یک خط مجزا جهت صدور گواهی معاینه فنی برای خودرو های فوق اقدام نمایند.
متولی از پلیس راهنمایی و رانندگی و مراجع ذیصلاح خواست تا ستاندن گواهی معاینه فنی بعنوان یک پیش شرط مهم در ترخیص خودرو های توقیفی لحاظ و در این راستا تدابیری اتخاذ شود که ترخیص قطعی خودرو های رسوبی بعد از ستاندن گواهی معتبر معاینه فنی صادر گردد.
وی اظهار داشت: بی شک ستاندن گواهی معاینه فنی به جهت ایمنی خودرو و جلوگیری از افزایش آلایندگی هوا امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده که سهل انگاری و مماشات درباره آن جایز نیست.
منبع:

1400/04/18
22:09:54
0.0 / 5
206
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , دستگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس