شیر جدید به میدان حر آمد

شیر جدید به میدان حر آمد حدود 40 روز پس از تخریب شیر ضلعِ جنوب شرقی میدان حر و پرسش هایی که نسبت به شروع عملیات بازسازی آن عنوان شد، حالا مجسمه جایگزین آن، امروز دوشنبه ـ 21 تیر ماه ـ سر جایش قرار گرفت.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجسمه شیر جدید میدان حر در مراسمی با حضور برزین ضرغامی (رییس سازمان زیباسازی شهر تهران) و حجت نظری (عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران) رونمایی گردید.
حجت نظری درباره نصب این مجسمه به ایسنا گفته است: «شیر جایگزین میدان حر با این شرط نصب شده که تا سه ماه آتی با قرار گرفتن در وضعیت جوی و آب و هوایی منطقه، امتحان خودرا از نظر مصالح مورد استفاده در ساختِ آن پس دهد تا در صورت نتیجه دادن، کار مرمت سه شیر دیگر میدان حر و پایه مجسمه اصلی میدان یعنی نبرد گرشاسب و اژدها شروع شود.»
چهارم خردادماه بود که خبرهایی در خصوص تخریب یکی از مجسمه های شیر میدان حر منتشر گردید. مجسمه اصلی نصب شده در وسط میدان با نام «نبرد گرشاسپ با اژدها» اثر غلامرضا رحیم زاده ارژنگ، جزو مجسمه های ثبت شده در لیست آثار ملی است؛ این اثر سالم می باشد اما در خبرهای انتشار یافته درباره علت تخریب شیرهای این اثر، این ادعا عنوان شد که مرمت هدف اصلی بوده است.
مجسمه شیر جدید نصب شده در میدان حر

1400/04/22
16:05:40
0.0 / 5
439
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس