اكیپ ویژه پایش سلامت درختان در مركز پایتخت فعال شد

اكیپ ویژه پایش سلامت درختان در مركز پایتخت فعال شد ال مور: شهردار منطقه ۱۱ تهران با عنایت به افزایش دمای هوا از اختصاص اکیپ ویژه پایش سلامت درختان بخصوص ˮآفت سفید بالکˮ از جانب کارشناسان مرکز معاونت خدمات شهری و محیط زیست برای فصل تابستان اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در اینباره اظهار داشت: با عنایت به افزایش دمای هوا و احتمال فعالیت آفت سفید بالک توت یک اکیپ جداگانه از کارشناسان مرکز تام برای پایش دقیق سفیدبالک در نظر گرفته شده است.
آبادیان اضافه کرد: کارشناسان فضای سبز این منطقه علاوه بر پایش حشره کامل سفیدبالک با استفاده از لوپ های ذره بینی، برگ های مشکوک را به دقت بررسی تا از وجود تخم و پوره سفیدبالک اطمینان حاصل یابند. با این وجود نمونه هایی که احتیاج به بررسی دقیق تر داشته باشند به آزمایشگاه منتقل و توسط کارشناس گیاه پزشکی با استفاده از بینوکولار به دقت بررسی می شوند.
شهردار منطقه ۱۱ افزود: با نصب کارتهای زرد در خیابان های تحت پایلوت، مانیتورینگ حشرات کامل سفیدبالک و دشمنان طبیعی در سطح منطقه انجام می شود که تا کنون آثاری از تخم و پوره سفیدبالک مشاهده نشده و تنها به صورت پراکنده و در تعداد کمی از درختان توت یک الی دو حشره کامل مشاهده شده که با عنایت به این که این تعداد مشکل ساز نخواهند بود اما با این وجود برای این درختان برنامه آبشویی با دقت بالا در نظر گرفته شده است.

به قول آبادیان، در خرداد ماه سال قبل به صورت میانگین یک درصد حشره کامل توسط کارت های زرد شکار شده بود؛ در صورتیکه سال جاری خوشبختانه تابحال هیچ گونه شکاری از سفیدبالک روی کارت های زرد مشاهده نشده است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱، او همینطور بیان نمود: در نتیجه مانیتورینگ شاهد فعالیت چشم گیر کفشدوزک ها، زنبورهای پارازیتوئید، مگس سیرفید، بالتوری سبز، مگس سنوزیا، سن اکتاگلا و سن ژئوکوریس هستیم که وجود این دشمنان طبیعی آفت ها از این جهت حائز اهمیت می باشد که سبب استفاده کمتر از سموم شیمیایی شده و کمک بزرگی به سلامت محیط زیست شده است.1400/04/26
21:28:16
0.0 / 5
207
تگهای خبر: خدمات , سلامت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس