مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران خبر داد

ایجاد گذر هوشمند در تهران

ایجاد گذر هوشمند در تهران ال مور: مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران از برگزاری دو مسابقه برای دانشجویان برنامه نویسی آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد فرجود بامداد امروز در حاشیه اختتامیه گذر هوشمند كه در پلازای هفت تیر انجام شد با اشاره به گسترش تكنولوژی های جدید در تهران، اظهار داشت: هوشمندسازی در كلان شهری به مانند تهران یك گردنگیر است كه می بایست از این قابلیت در امتداد حل مشكلات كلان شهر تهران استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اینكه به مناسبت هفته تهران هوشمند، گذر هوشمند در تهران به وجود آمده است، اظهار داشت: معتقدیم كه شهروندان نیز می بایست با نوآوری های شهر هوشمند آشنا گردند و بنا بر این این گذر را در پلازای هفت تیر كه محل تردد شهروندان است، برپا كردیم تا آنها با جنبه های هوشمندسازی آشنا گردند.
وی ادامه داد: كسب و كارهای نوینی بر پایه فناوری و هوشمندسازی به وجود آمده اما تنها چند كسب و كار برای مردم شناخته شده هستند و مابقی این اپلیكیشن ها یا كسب و كارهای مجازی كمتر مورد توجه قرار گرفتند كه بر همین مبنا در این گذر هوشمند از آنها دعوت كردیم تا نسبت به ارائه خدمات شان اقدام نمایند تا مردم نیز آنها را به خوبی بشناسند.
مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران با اشاره به اینكه برای نخستین بار این گذر هوشمند تنها در یك خیابان ایجاد شده، اظهار داشت: خوشبختانه استقبال مردم از این گذر بسیار عالی بوده و امیدواریم بتوانیم از این گذرها بیشتر در تهران داشته باشیم تا شهروندان ببینند كه در حوزه هوشمندسازی چه اقدامات خوبی صورت گرفته و به تناسب نیازهایشان از این امكانات استفاده كنند.
او همینطور از برگزاری دو مسابقه نوآورانه آگاهی داد و اظهار داشت: شهرداری تهران دو چالش خودرا به مسابقه گذاشت تا با كمك برنامه نویسان بتواند این مشكلات را حل كند كه در گام اول در رشته هوش مصنوعی مسابقه خوانش پلاك های مخدوش را در دانشگاه امیركبیر برگزار كردیم كه ۴۵ تیم با هم رقابت خواهند كرد و در كارخانه نوآوری آزادی نیز ۲۵ تیم در حوزه IT مسابقه برگزار می كنند و اساسا از توان افرادی كه در این مسابقات حضور داشتند برای رفع مشكلات شهر استفاده خواهد شد.
منبع:

1398/09/14
21:23:18
5.0 / 5
4641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس