پیشبینی كسب درآمد ششصد میلیاردی برای توسعه مترو از مجتمع های ایستگاهی

پیشبینی كسب درآمد ششصد میلیاردی برای توسعه مترو از مجتمع های ایستگاهی به گزارش ال مور مدیرعامل شركت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران اعلام نمود: پیشبینی می شود از محل مجتمع های ایستگاهی درآمد 600میلیاردی برای توسعه مترو كسب شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مصطفی سفندارمذ با اشاره به این كه 10پروژه برای توسعه مجتمع های ایستگاهی امسال در دستوركار قرار دارد، ارزش مالی این پروژه ها را برابر با یك هزار و 700 میلیارد تومان عنوان نمود و اظهار داشت: متناسب با زمان وصول وجه این پروژه ها پیشبینی می شود عددی برابر با 600 میلیارد تومان از راه ایجاد مجتمع ایستگاهی برای شركت مترو درآمد ایجاد شود.
وی در مورد آخرین فعالیتهای این شركت عنوان كرد: با فعال شدن باردیگر شركت مجتمع های ایستگاهی در سال گذشته، 73 ایستگاه به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بررسی گردید.
وی با اشاره به این كه ۱۲ پروژه در اولویت اول به منظور سرمایه گذاری قرار گرفته است، اظهار داشت: همینطور ۱۲ پروژه در اولویت دوم و ۲۳ پروژه اولویت سوم در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شركت توسعه مجتمع های ایستگاهی مترو تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه شركت مترو هم همانند هر سازمان یا مجموعه ای دیگر به دنبال درآمد پایدار می باشد، تصریح كرد: اما نباید از یاد برد دسترسی به درآمد پایدار شرایط و زیرساخت های خاص خویش را نیاز دارد.
سفندارمذ با بیان این كه اولویت فعلی برای شركت توسعه مجتمع های ایستگاهی تأمین منابع مالی و اولویت بعدی دستیابی به درآمد پایدار می باشد، دلیل این امر را علاوه بر ضعف بخش دولتی در حوزه بهره برداری، ضرورت عبور از بحران اقتصادی حال حاضر در شركت مترو عنوان نمود.
گفتنی است شركت توسعه مجتمع های ایستگاهی در سال ۱۳۸۵ راه اندازی شد. این شركت در دوره اول فعالیت خود یعنی از زمان افتتاح تا سال ۱۳۹۱ در مجموع حدود 2500میلیارد تومان برای شهرداری تهران و شركت مترو درآمد ایجاد كرد. در سال ۹۱ شركت تعلیق و حدودا از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۷ فعالیتهای این شركت راكد بود.
بنا براعلام روابط عمومی مترو، از تیر ماه 1397 بنا بر پیگیری شركت مترو و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران شركت مجتمع های ایستگاهی با رفع موانع حقوقی باردیگر فعال شد.1398/10/25
16:40:20
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس