وزیر بهداشت:

سقف کارانه پزشکان مناطق محروم برداشته شد

سقف کارانه پزشکان مناطق محروم برداشته شد به گزارش ال مور، وزیر بهداشت با اشاره به تصویب طرح حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم در جلسه روز گذشته هیات دولت، اظهار داشت: این مصوبه برای ماندگاری بیشتر نیروهای پزشکی و تخصصی تصویب گردید و نیروهای پزشکی در مناطق محروم، هر قدر فعالیت کنند، می توانند دریافتی داشته باشند و این دریافتی در مناطق محروم فاقد سقف خواهد بود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر چمران کنگاور اظهارکرد: مصوبه روز گذشته هیات دولت، گام بلندی در جذب نیروهای پزشکی و تخصصی در مناطق محروم است و به تحقق عدالت در سلامت کمک شایان توجهی می کند.

وی با اعلان اینکه وزارت بهداشت به زودی جایزه ملی «خدمت ماندگار» را به پزشکان شاخص مناطق محروم اهدا خواهد کرد، اضافه کرد: این جایزه به پزشکانی تعلق می گیرد که عمر خودرا در راه خدمت در مناطق محروم، صرف کرده اند و در آینده نزدیک لیست منتخبان این جایزه ملی اعلام می شود.

وزیر بهداشت در ادامه اظهار داشت: طبق وظیفه و مسئولیت در وزارت بهداشت، لازم است که بازدیدهای میدانی از مراکز بهداشتی و درمانی مناطق مختلف کشور داشته باشیم. از طرف دیگر پس از اختتام دور اول سفرهای استانی رئیس جمهوری به کل استانها، وزرا نیز در زمینه فعالیت خودشان سفرهایی در کشور دارند.

عین اللهی اشاره کرد: مشکلات و کمبودهای بیمارستان دکتر چمران را از نزدیک دیدیم و امیدواریم که در جهت حل این مشکلات گام برداریم.

وی از اختصاص سهمیه بومی به دانشگاه های علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم به زودی پزشکان بومی مناطق مختلف کشور همچون کنگاور، هرسین و صحنه بتوانند با بهره گیری از سهمیه ویژه بومی، در مقطع تخصص مورد نیاز همان مناطق تحصیل کنند و باردیگر به این مناطق بازگردند. امسال برای نخستین بار این طرح در کشور از مهرماه اجرائی می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه ریزی برای جذب ۳۰ هزار پرستار در کشور تصریح کرد: پرستاران شاغل در دوره پاندمی کرونا، حائز امتیازاتی برای جذب می شوند و امتیاز آزمون به اضافه امتیاز فعالیت در دوران کرونا، شاخص و ملاک جذب این نیروها می شود.

عین اللهی اشاره کرد: باتوجه به پیشرفت های قابل توجه و قرار گرفتن ایران به عنوان قدرت اول منطقه در زمینه پزشکی بسیاری از کشورها مشتاق استفاده از این ظرفیت هستند. مردم عراق هم باتوجه به همجواری با کرمانشاه می توانند برای درمان به این استان سفر کنند. امیدواریم با کمک استانداری بتوانیم با تقویت زیرساخت ها در نزدیک ترین شهرهای کرمانشاه، پذیرای بیماران عراقی باشیم.

به گزارش وبدا، عین اللهی از بخش های مختلف بیمارستان ۷۰ تختخوابی شهید دکتر چمران کنگاور بازدید کرد.

منبع:

1401/05/27
13:12:27
0.0 / 5
212
تگهای خبر: آینده , بهداشت , بیمار , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس