معاون شهرسازی شهرداری تهران تأكید كرد

ضرورت توجه به شناسنامه انرژی ساختمان ها

ضرورت توجه به شناسنامه انرژی ساختمان ها ال مور: معاون شهرسازی شهرداری تهران از ضرورت توجه به سوژه برچسب و شناسنامه انرژی ساختمان ها آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی ظهر امروز در همایش ساختمان پایدار و مصرف بهینه انرژی با بیان این كه این همایش محلی برای انتقال و اشتراك تجربیات در مورد ساختمان و شهر پایدار می باشد، اظهار داشت: بحث انرژی ساختمان در این همایش و در چارچوب پنل های مختلف مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت و امیدواریم با همراهی نهادهای مورد مسئول برچسب و شناسنامه انرژی ساختمان ها بعنوان یك اقدام جدی مورد حمایت قرار گیرد.
وی با بیان این كه طی سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه ساخت بناهایی كه حداقل مصرف انرژی را دارند انجام شده، اظهاركرد: حتی شركت سرمایه گذاری مسكن كه در سراسر كشور ساختمان هایی را می سازد در این مدت در مرحله ی ساخت و اجرا برنامه های خوبی درباب انرژی ساختمان داشته است.
معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان این كه طراحی و معماری ساختمان های پایدار و همزیستی آنها با محیط زیست بسیار مهم می باشد، افزود: رویكرد امروز شهرداری در حوزه شهرداری تقویت رویكرد احترام به طبیعت است و احترام به طبیعت یكی از زیرساخت های ساختمان سازی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این كه ساخت وساز بر روی آلودگی هوا تاثیر می گذارد، اظهار نمود: 30 الی 35 درصد مصرف انرژی در ساختمان ها است كه این انرژی بر روی افزایش آلودگی هوا تاثیر می گذارد و یكی از اهداف ما اندازه گیری دقیق مصرف انرژی است تا ببینیم مصرف سوخت در ساختمان ها به چه میزان بر روی آلودگی هوا تاثیر می گذارد و با عدد و رقم دقیق بتوانیم برای آن برنامه ریزی نماییم، اما آن چیزی كه بدیهی است آنكه 30 الی 35 درصد مصرف سوخت در ساختمان ها است.
گلپایگانی با تاكید بر ضرورت توجه به طبیعت در ساختمان سازی اشاره كرد: سال قبل مصوبه برج باغ لغو شد و این نشان دهنده تغییر رویكرد ما است، چونكه پیوند نامیمون برج و باغ نباید از اول اتفاق می افتاد و حالا در ارتباط با حفظ طبیعت اجازه ندادیم كه باغات تخریب شوند و این رویكرد تسری می یابد.
معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان این كه رویكرد دیگر مدیریت شهری كنترل ساخت ساختمان ها مطابق با مقررات ملی ساختمان است، اظهار نمود: رعایت مقررات ملی ساختمان الزامی است؛ اما متاسفانه خروجی بعضی از ساختمان ها نشان دهنده این است كه این مهم رعایت نمی گردد كه در نظر داریم به وظیفه ذاتی شهرداری در خصوص كنترل این مقررات عمل نماییم.
منبع:

1398/09/07
12:13:05
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: باغ , ساخت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس